“Latvieši ir krietni, radoši izdzīvotāji, kuri jaudu ņem no mežiem Baltijas jūras krastā. Viņi pārstrādā gadsimtos pārbaudītās gudrības un dabas kapitālu 21.gadsimta strāvā.”

Eiropas Latviešu apvienības kongresa dalībnieki

 

No 2017.gada 27.jūlija līdz 30.jūlijam notika pirmais Eiropas Latviešu kongress (turpmāk – kongress), tas sākās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, turpinājās uz prāmja “Isabelle”, kas devās uz Stokholmu un atpakaļ, un noslēdzās Nacionālajā bibliotēkā. Kongress pulcēja 266 dalībniekus no 25 valstīm, arī jauniešus, kuri studē vai strādā ārvalstīs un studentus no Latvijas. Viens no galvenajiem kongresa jautājumiem bija – kas mēs esam, kas mūs vieno un kā saglabāt piederību savai valstij un vai tas ir vajadzīgs?

 

Kongresā Latvijas institūta direktore tika uzaicināta vadīt vienu no paneļdiskusijām un kopā ar kongresa dalībniekiem apzināt Latvijas status quo un aktualizēt Latvijas tēla iespējamos attīstības virzienus un scenārijus nākotnē. Meklēt atbildes, ar ko Latvija 2025.gadā ir pazīstama pasaulē? Kas Latviju padara atšķirīgu no citām valstīm? Radošajā darbnīcā dalībnieki tika aicināti pēc fokusa grupas modeļa sniegt savas asociācijas par valsts tēlu, kā arī pārdomāt par iespējām pašiem stereotipus par Latviju aizvietot ar jēgpilniem mūsdienīgiem Latvijas stāstiem un izstrādāt savu vēstījumu, kas fokusa grupas darba noslēgumā skanēja šādi: “Latvieši ir krietni, radoši izdzīvotāji, kas jaudu ņem no mežiem Baltijas jūras krastā un pārstrādā gadsimtos pārbaudītās gudrības, dabas un kultūras kapitālu 21. gadsimta strāvā”.

 

Iedvesmoti un ar idejām par mūsdienīgiem stāstiem Latvijai kongresa dalībnieki nokāpa no kuģa “Izabella” un turpināja diskusijas Nacionālajā bibliotēkā par vajadzību un veidiem, kā saglabāt piederību valstij.

 

Foto: Eiropas Latviešu apvienība