Pirmdien, 18. augustā, kultūras ministre Dace Melbārde uzņēma Latvijas Institūta (LI) direktori Karinu Pētersoni, lai apspriestu līdzšinējo savstarpējo sadarbību, kā arī pārrunātu nākotnes aktualitātes.

LI direktore iepazīstināja Daci Melbārdi ar institūta jaunākajiem informatīvajiem materiāliem un komunikācijas risinājumiem Latvijas pozitīvas starptautiskas atpazīstamības veicināšanai. Karina Pētersone informēja ministri par LI dalību Eiropas Savienības Nacionālo kultūras institūtu apvienībā un iespējamo partnerību vienotas ES kultūras identitātes attīstīšanā.

 

Ministrei tika izklāstīta informācija par LI darbībām saistībā ar Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas publicitāti un žurnālistu vizītēm. Pateicoties šim notikumam strauji augusti Latvijas starptautiskā publicitāte – vairāk nekā 1200 LI zināmu publikāciju ārvalstu medijos un sniegts atbalsts 380 ārvalstu žurnālistiem.

Kā Kultūras ministrijai (KM) nozīmīgu tuvojošos pasākumu ministre akcentēja Latviešu diasporas konferenci šī gada oktobrī, kurā aicināja iesaistīties arī LI. Ministre aicināja LI iesaistīties Latvijas simtgadei veltīto iniciatīvu realizēšanā, starptautiskajā Londonas grāmatu tirgū un Latvijas Kultūras kanona izstrādē.