Latvijas institūta direktore Aiva Rozenberga 4.-6.maijā pēc Amerikas Latviešu apvienības (ALA) ielūguma piedalījās 66.ALA kongresā, runājot par Latvijas tēla veidošanu pēc Latvijas valsts simtgades, kā arī par iespējām iesaistīt ASV sabiedrību Latvijas simtgades notikumos. Novērtējot to milzīgo un nesavtīgo darbu, ko diaspora gadu desmitu gaitā ir veikusi, A.Rozenberga uzsvēra, cik būtiska ir diasporas un Latvijas draugu loma, izplatot tālāk informāciju par Latviju dažādām Amerikas sabiedrības grupām, sākot no kaimiņiem līdz pat vietējiem medijiem un valdības pārstāvjiem.

 

ALA kongresā tāpat piedalījās Pasaules brīvo latviešu apvienības priekšsēdis Jānis Kukainis, Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdis Kristaps Grasis, Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas vadītājs Ilmārs Latkovskis, Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis un Latvijas vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanītis.

 

Popularizējot Latviju, Čikāgā arī tika izskriets Latvijas kartes kontūras maršruts, kas tagad pieejams ikvienam veselīga dzīvesveida piekritējam un akcijas #izskrienLatviju atbalstītājam.

 

7.maijā A.Rozenberga Bostonā tikās ar Jaunanglijas Baltiešu apvienību, lai pārrunātu latviešu, igauņu un lietuviešu kopīgos plānus Baltijas valstu simtgades atzīmēšanā nākamā gada novembrī Bostonā. Svinīgajos notikumos jau savu klātbūtni apsolījis Bostonas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents Andris Nelsons un lietuviešu kamermūziķi. Tāpat plānots izrādīt baltiešu filmas un rīkot tikšanās vakarus ar baltiešu personībām.