14.12
2016
Ziemassvētku akcijā sveic Tērvetes seniorus

Ziemassvētku akcijā sveic Tērvetes seniorus

Vakar, 13. decembrī plkst. 10.30 Sociālās aprūpes centrā “Tērvete” notika svinīgs pasākums, kurā, piedaloties Valsts prezidenta kundzei, latviešu diasporas skolu patronesei Ivetai Vējonei un Latvijas Institūta direktorei Aivai Rozenbergai, centra iemītniekiem tika pasniegti Līdsas Latviešu centra skoliņas “Pūcīte” bērnu sagatavotie apsveikumi.

“Katram no mums gribas būt mīlētam, gribas dzirdēt labus vārdus, gribas sajust, ka esam vajadzīgi. Paši savām rociņām šie bērni grieza, līmēja un zīmēja, labus vārdus vēlēja un rakstīja, un nu tie nonāk pie jums,” seniorus uzrunāja I. Vējone. Svinīgā pasākuma laikā aprūpes centra iemītniekiem, vadībai un viesiem uzstājās mūziķis Arnis Miltiņš ar meitu Laimu un Jāzepa Mediņa mūzikas skolas kameransamblis. Atbildi parādā nepalika arī aprūpes centrs – tā iemītnieki priecēja gan ar muzikālu priekšnesumu, gan dzejas deklamāciju.

Latvijas Institūts (LI) šoruden aicināja pasaules latviešu skoliņas iesaistīties paaudžu stiprināšanas projektā – izveidot personīgus Ziemassvētku apsveikumus Latvijas sociālās aprūpes centros mītošajiem senioriem, lai iepriecinātu vientuļos Latvijas cilvēkus un stiprinātu ārvalstīs dzīvojošo latviešu izcelsmes bērnu saikni ar Latviju. Akcijā iesaistījās 31 skoliņa no 17 valstīm (Vācija, ASV, Beļģija, Austrālija, Īrija, Krievija, Lielbritānija, Norvēģija, Francija, Kanāda, Šveice, Zviedrija, Itālija, Brazīlija, Dānija, Austrija, Luksemburga). Šis projekts iekļaujas šā gada jūlijā LI aizsāktajā sociālajā kustībā #GribuTeviAtpakaļ, kuras mērķis ir veicināt pasaulē dzīvojošo tautiešu saiknes stiprināšanu ar Latviju. Bērnu apsveikumus saņems 23 sociālās aprūpes centru vai pansionātu iemītnieki, un kopumā akcijas ietvaros ir izsūtīti ap 2200 apsveikumi.

Par iesaistīšanos Ziemassvētku projektā LI paldies saka arī Latvijas Republikas Ārlietu ministrijai, Latvijas Republikas Labklājības ministrijai un Latviešu valodas aģentūrai.

Attēli no pasākuma apskatāmi šeit: https://flic.kr/s/aHskJBMQco

Līdsas Latviešu centra skoliņas “Pūcīte” video sveiciens

Ivetas Vējones un Aivas Rozenbergas sveicieni un paldies vārdi latviešu skolām.

© Foto: Daina Kurme (SAC "Tērvete")

vairāk

13.12
2016
Latvijas Institūts piedāvā citādākus Ziemassvētku apsveikumus

Latvijas Institūts piedāvā citādākus Ziemassvētku apsveikumus

Šogad Latvijas Institūts piedāvā nedaudz citādākus Ziemassvētku apsveikumus. Trīs kartītes – trīs īpašas tēmas, aicinot visus un ikvienu viesoties daudzpusīgajā, interesantajā Latvijā.

Lejuplādējiet kartītes šeit.

 

Viena kartīte aicina baudīt vēderpriekus, jo nākamgad Rīgas-Gaujas reģions kļūs par Eiropas gastronomijas reģionu. Sadarbojoties Rīgai, Siguldai, Cēsīm un Valmierai, radīts īpašs koncepts “Ar dabu šķīvī” (angļu valodā – “Wild at Palate”).

http://latvia.eu/european-region-gastronomy-2017

 

Otra kartīte aicina uz sadziedāšanos, jo nākamgad Rīgā tiks rīkota 3. Eiropas koru olimpiāde un Nāciju Grand Prix Rīga 2017.

http://latvia.eu/european-choir-games

 

Savukārt ar trešo kartīti vēlamies mudināt apmeklēt ne tikai kultūras pasākumus Rīgā, bet arī iepazīt mūsu jaunās reģionālās koncertzāles – Lielo Dzintaru Liepājā, Latgales vēstniecību Gors Rēzeknē un Cēsu koncertzāli, kā arī atjaunoto koncertzāli Dzintaros Jūrmalā.

http://latvia.eu/regional-concert-halls

 

Lejuplādējiet kartītes šeit.

vairāk

05.12
2016
Līdsas latviešu bērni Ziemassvētku akcijā sveic Tērvetes seniorus

Līdsas latviešu bērni Ziemassvētku akcijā sveic Tērvetes seniorus

Šā gada 13. decembrī plkst. 10.30 Sociālās aprūpes centrā “Tērvete” („Mežmalieši”, Tērvete) notiks svinīgs pasākums, kurā piedalīsies Valsts prezidenta kundze, latviešu diasporas skolu patronese Iveta Vējone un Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga. Pasākuma laikā centra iemītniekiem tiks pasniegti Līdsas Latviešu centra skoliņas “Pūcīte” bērnu sagatavotie apsveikumi.

Latvijas Institūts (LI) šoruden aicināja pasaules latviešu skoliņas iesaistīties paaudžu stiprināšanas projektā – izveidot personīgus Ziemassvētku apsveikumus Latvijas sociālās aprūpes centros mītošajiem senioriem, lai iepriecinātu vientuļos Latvijas cilvēkus un stiprinātu ārvalstīs dzīvojošo latviešu izcelsmes bērnu saikni ar Latviju. Akcijā iesaistījās 31 skoliņa no 17 valstīm (Vācija, ASV, Beļģija, Austrālija, Īrija, Krievija, Lielbritānija, Norvēģija, Francija, Kanāda, Šveice, Zviedrija, Itālija, Brazīlija, Dānija, Austrija, Luksemburga). “Ir liels prieks redzēt šo milzīgo aktivitāti un sirsnīgās vēstules, ko saņemam no skoliņām visā pasaulē. Paldies katram bērnam, viņa vecākiem un skolotājiem, kas vēlas iepriecināt mūsu cienījamā gadagājuma iedzīvotājus,” saka LI direktore A. Rozenberga. Šis projekts iekļaujas šā gada jūlijā LI aizsāktajā sociālajā kustībā #GribuTeviAtpakaļ, kuras mērķis ir veicināt pasaulē dzīvojošo tautiešu saiknes stiprināšanu ar Latviju. Bērnu apsveikumus saņems 23 sociālās aprūpes centru vai pansionātu iemītnieki, un kopumā akcijas ietvaros ir izsūtīti ap 2200 apsveikumi.

Svinīgā pasākuma Tērvetē laikā seniorus ar muzikālu priekšnesumu priecēs mūziķis Arnis Miltiņš un Jāzepa Mediņa mūzikas skolas kameransamblis. Žurnālisti, kuri vēlas apmeklēt pasākumu, laipni aicināti līdz 8. decembrim pieteikties, rakstot uz e-pastu info@li.lv.

Par iesaistīšanos Ziemassvētku projektā LI paldies saka arī Latvijas Republikas Ārlietu ministrijai, Latvijas Republikas Labklājības ministrijai un Latviešu valodas aģentūrai.

vairāk

25.11
2016
Latvijas Institūts un Latvijas Pašvaldību savienība rosina iedibināt Latvijas Kultūras galvaspilsētas statusu

Latvijas Institūts un Latvijas Pašvaldību savienība rosina iedibināt Latvijas Kultūras galvaspilsētas statusu

Lai veicinātu nacionālā un starptautiskā tūrisma pieaugumu pilsētās un reģionos, radītu iedzīvotājos stiprāku piederības sajūtu savai pilsētai, vairotu kultūras pieejamību un kopīgo dzīves kvalitāti, Latvijas Institūts un Latvijas Pašvaldību savienība rosina Latvijas Republikas Kultūras ministriju iedibināt Latvijas Kultūras galvaspilsētas statusu un uzsākt idejas īstenošanu.

 

Latvijas Institūts un Latvijas Pašvaldību savienība ir nosūtījusi vēstuli Latvijas Republikas Kultūras ministrijai ar lūgumu izskatīt šo piedāvājumu un rosināt darbu pie statusa nodibināšanas. Vairāku Eiropas valstu piemērs (Lielbritānija, Lietuva, Īrija) liecina par to, ka Nacionālās kultūras galvaspilsētas statusa piešķiršana pilsētām veicina nacionālā un starptautiskā tūrisma pieaugumu šajās pilsētās un reģionos, rada iedzīvotājos stiprāku piederības sajūtu savai pilsētai, vairo kultūras pieejamību un kopīgo dzīves kvalitāti.

 

Latvijas Institūts arī veica aptauju šī gada Latvijas Pasākumu forumā, noskaidrojot kultūras producentu attieksmi pret šādu ideju, un pēc aptaujas 35 Latvijas kultūras un radošo industriju profesionāļi iesniedza Kultūras ministrijai lūgumu šādu ideju par statusa nodibināšanu apspriest un īstenot.

 

Latvijas Institūts un Latvijas Pašvaldību savienība ir pārliecināti, ka Latvijas kultūras galvaspilsētas statuss būtu lielisks instruments Latvijas ilgtspējai, kultūras un identitātes stiprināšanai, reģionālajai attīstībai, Latvijas pilsoņu piederības veicināšanai, kā arī pozitīvs stimuls pašvaldībām redzēt kultūras un radošo industriju iespējas sava novada izaugsmei un Latvijas cilvēku dzīves kvalitātei. Kā jau minēts, Lielbritānijas un Īrijas Nacionālo kultūras galvaspilsētu pieredze apliecina šāda statusa kultūras, ekonomisko un sociālo ieguvumu valstij, tajā skaitā tūrisma un valsts tēla jomās.

vairāk