27.04
2017
Izskrien Latviju 4.maijā Rīgas ielās

Izskrien Latviju  4.maijā Rīgas ielās

4.maijā no plkst.12:00 līdz 18:00 Liepu alejā pie Ministru kabineta tiks svinēti Brīvības bulvāra svētki par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai un Eiropas dienai 9.maijā. 

 

Svinot svētkus, Liepu alejā atradīsies Latvijas institūta "Izskrien Latviju" punkts, kurā ikkatrs varēs iegūt Latvijas karti un ar to rokās izskriet, iziet, izsoļot 2,8 km garumā Latvijas kontūru. 

 

Latvijas institūts aicina svinēt svētkus un dalīties ar ziņu savos iecienītākajos sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #izskrienLatviju #LV100 #mans4maijs

 

Latvijas institūta un VSK Noskrien līdz šim sagatavotās kartes un maršrutus var apskatīt šeit

 

 

 

vairāk

18.04
2017
Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga piedalās starptautiskā tūrisma konferencē Uzbekistānā

Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga piedalās starptautiskā tūrisma konferencē Uzbekistānā

10. aprīlī Uzbekistānā, Karakalpakstānas reģiona galvaspilsētā Nukusā norisinājās starptautiska konference, veltīta tūrisma ilgtspējīgai attīstībai Karakalpakstānas reģionā. Konferencē piedalījās arī Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga, kura klātesošajiem izklāstīja Latvijas pieredzi valsts popularizēšanas nodrošināšanā, iepazīstināja ar valsts 100-gadei veltīto pasākumu gatavošanu un ar to saistītajiem valsts popularizēšanas pasākumiem, kā arī ar 100-gadei veltītā logotipa izstrādi un aprakstu.

 

Tūrisma kā ekonomikas virziena attīstībai Uzbekistānā tiek pievērsta pastiprināta uzmanība – tiek pieņemti lēmumi un rīkojumi, tomēr tiek atzīts, ka kvalitatīvai nozares attīstībai nepieciešama citu valstu pieredzes iepazīšana. Konferences noslēguma sadaļā dalībnieki dalījās diskusiju paneļos, lai apspriestu juridiskās bāzes veidošanas nianses, izskatītu praktiskus piemērus tūristu piesaistes veicināšanai, ekotūrisma attīstību. Aiva Rozenberga vadīja diskusiju paneli par Karakalpakstānas reģiona zīmološanas attīstīšanu.

 

Konferenci organizēja UNESCO Taškentas birojs sadarbībā ar Uzbekistānas parlamenta Olij Mažlis augšpalātas – Senāta atbalstu. Pasākumā piedalījās vairāki senatori, Uzbekistānas Valsts tūrisma aģentūras, Kultūras ministrijas, citu ar tūrisma industrijas attīstību saistītu organizāciju pārstāvji, arī ANO Starptautiskās Tūrisma organizācijas pārstāvji.

vairāk

10.04
2017
Akcija “Izskrien Latviju pasaulē” vēršas plašumā

Akcija “Izskrien Latviju pasaulē” vēršas plašumā

Nedēļas nogalē Latvija ir izskrieta Tartu, ir izsludināts ne tikai skrējiens, bet arī nūjojiens Frankfurtē, un pie maršrutu izstrādes ķērušies latviešu jaunieši Bostonā. Jūnijā šo akciju uz Stokholmu īpašā skriešanas kruīzā vedīs taku skrējēju apvienība “Stirnu buks”, bet 4.maijā Latviju Čikāgā izskries Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis un Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga.

 

Lai veicinātu Latvijas atpazīstamību pasaulē un kopīgi sagaidītu Latvijas simtgadi, Latvijas Institūts kopā ar biedrību “VSK Noskrien” aicina tautiešus un Latvijas draugus iesaistīties akcijā “Izskrien Latviju pasaulē”. Aicinājums ir ikvienam aktīvam skrējējam vai gājējam izskriet, iziet, izbraukt ar riteni vai arī pat izpeldēt Latvijas kontūru un izmantot savas iecienītās aplikācijas, lai pēc tam ar rezultātu dalītos sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #izskrienLatviju.

 

Biedrība “VSK Noskrien” ir sagatavojusi skriešanas maršrutus vairākās pasaules pilsētās un lielpilsētās, esat laipni lūgti tos izmantot vai arī izveidot paši savus. Šādā veidā par Latvijas vēstnieku var kļūt ikkatrs. Nav nekādas noteiktas kilometrāžas, šo kontūru var izskriet kaut vai piemājas parkā. Galvenais – dalīties, lietot tēmturi #izskrienLatviju un pastāstīt par to visiem, kas būtu gatavi izskriet Latviju pasaulē.

 

Skatiet akcijas video.

 

Līdz šim sagatavotie maršruti atrodami šeit.

vairāk

06.04
2017
Gaidot valsts simtgadi, Latvijas Institūts aicina tautiešus: "Izskrien Latviju pasaulē!"

Gaidot valsts simtgadi, Latvijas Institūts aicina tautiešus: "Izskrien Latviju pasaulē!"

Lai Latvijā un pasaulē kopīgi sagaidītu Latvijas simtgadi, Latvijas Institūts (LI) kopā ar biedrību “VSK Noskrien” aicina tautiešus un Latvijas draugus iesaistīties akcijā “Izskrien Latviju pasaulē”. Akcijas laikā interesenti vairākās pasaules pilsētās un lielpilsētās varēs izmantot jau iepriekš izstrādātus skriešanas maršrutus Latvijas kontūras formā vai arī izveidot savus un dalīties ar tiem saviem ģimenes locekļiem, draugiem, kā arī kaimiņiem.

 

Aicinājums ir ikvienam aktīvam skrējējam vai gājējam izskriet, iziet, izbraukt ar riteni vai arī pat izpeldēt Latvijas kontūru un izmantot savas iecienītās aplikācijas, lai pēc tam ar rezultātu dalītos sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #izskrienLatviju, norāda LI direktore Aiva Rozenberga.

 

“Šādā veidā tautieši un Latvijas draugi visā pasaulē varēs iepazīstināt savus līdzcilvēkus ar Latviju, pie reizes pastāstot dažādus faktus par mūsu valsti,” stāsta A. Rozenberga, piebilstot, ka akcija savā veidā sasaucas ar “Baltā galdauta svētkiem”, kuri tiks atzīmēti 4.maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā. “Vispirms – izskriet Latviju, un pēc tam sēsties pie svētku galda,” viņa skaidro. Aicinājumam piedalīties akcijā jau atsaukušies Latvijas vēstniecību un diasporas organizāciju pārstāvji.

 

Skriešanas maršruti Dublinā, Čikāgā, Londonā, Seulā un Briselē izstrādāti sadarbībā ar biedrību “VSK Noskrien”, kas apvieno vairāk nekā 1000 dažādu spēju skrējējus un skriešanas entuziastus. “VSK Noskrien” pārstāvis Signis Vāvere skaidro, ka Latvijas kontūras skrējiens Rīgā un citās pilsētās jau kļuvis par tradicionālu valsts svētku svinēšanas veidu skrējēju vidū. Šāda akcija sniedz iespēju latviešu skrējējam atzīmēties pilsētā ne tikai ar maratona noskriešanu, bet arī parādīt, ka Latvija un latvieši ir un var visur. “Būtu lieliski, ja katrs latvietis tepat vai jebkur citur pasaulē mūsu valsts svētku svinības iesāktu ar skrējienu un izskrietu Latviju,” viņš uzsver.

 

Līdz šim sagatavotie akcijas maršruti:

Latvija Dublinā:  http://www.noskrien.lv/trase/?trase=161463

Latvija Čikāgā: http://www.noskrien.lv/trase/?trase=161112

Latvija Londonā: http://www.noskrien.lv/trase/?trase=161111

Latvija Seulā: http://www.noskrien.lv/trase/?trase=161090

Latvija Briselē: http://www.noskrien.lv/trase/?trase=160982

vairāk