2020. gada 31. jūlijā Latvijas Institūta direktores pienākumus beidz pildīt Vita Timermane-Moora, kura šajā amatā tika iecelta uz laiku.

V. Timermane – Moora atzīst, ka gads ir bijis ļoti piepildīts: “tomēr galvenais ieguvums ir satiktie un iepazītie cilvēki, kas rada atsaucīgu Latvijas vienota tēla veidotāju kopienu. Tie ir mūsu līdzcilvēki, kas ik dienu strādā ar ārvalstu auditorijām un aizrautīgi stāsta par Latvijas izcilībām”.

Īss pārskats par redzamākajām Latvijas Institūta aktivitātēm no 2019. gada jūlija līdz 2020. gada jūlijam pieejams vienuviet www.li.lv. “Latvijas Institūts dara” ir koncentrēts atskats uz galvenajiem Latvijas Institūta darītajiem darbiem, veidojot kopīgu Latvijas tēla stāstu. Līdztekus informatīvajiem materiāliem un sadarbībai ar dažādām institūcijām, īpaša uzmanība šajā laikā tika pievērsta Latvijas Institūta uzturētās vietnes www.latvia.eu attīstībai. Kopš 2019. gada oktobra sadarbībā ar valodu tehnoloģiju uzņēmumu “Tilde” tās saturs pieejams 11 valodās, sadarbībā ar www.eng.lsm.lv nodrošināta kvalitatīvu ziņu plūsma par Latviju angļu valodā, par pasākumiem “Ar Latvijas vārdu pasaulē” var uzzināt sadarbībā ar Latviesi.com un kurp.es veidotajā kalendārā. Nozīmīgu Latvijas Institūta darba daļu veido aktivitātes sociālajos tīklos. Auditorijas pieaugums gada laikā ir tiešām būtisks. Īpašu uzmanību guvis Latvijas Institūta veidotais multimediālais projekts “The Latvian ABC”, kas angļu valodā pieejams sešos formātos. Iedvesmojošas ir valsts tēla darbnīcas, kas devušas idejas un iedvesmu turpmākam darbam.

V.Timermane – Moora pauž gandarījumu par to, kā attīstās un dzīvo kopīgi Latvijas Institūtā uzsāktie projekti un uzsver, ka: “gada laikā padarīts ļoti daudz. Nākotnē, iespējams, būsim vislabākie, taču jāatceras, ka Latvijas tēla veidošana ir visu kopīgs darbs, un tikai mēs paši varam noteikt savu virzību un vērtības, un arī to, par ko varēsim lepoties”.

Vita Timermane – Moora atgriezīsies darbā Ārlietu ministrijā, kur strādā jau kopš 1998. gada.

Par Latvijas Institūta direktora pienākumu izpildītāju līdz jauna direktora apstiprināšanai iecelta Latvijas Institūta sabiedrisko attiecību speciāliste Šarlote Līduma.


Latvijas Institūts Dara