Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar Latvijas Institūta (LI) direktori Karinu Pētersoni, lai iepazītos ar jaunākajām institūta aktualitātēm un paveikto Latvijas atpazīstamības veicināšanā pēdējos trīs gados. Valsts prezidents atzinīgi novērtēja LI paveikto, kā arī ieceres un iespējami ciešāku sadarbību starp Valsts prezidenta institūciju un LI šogad gaidāmo ārvalstu vizīšu norises laikā.

 

„Valsts prezidents ir viens no ietekmīgākajiem Latvijas pārstāvjiem ārpolitikā, savukārt LI ir viens no ārpolitikas instrumentiem – tā uzdevums ir veicināt Latvijas pozitīvu atpazīstamību ārvalstīs,” tikšanās nepieciešamību skaidro Pētersone.

 

Valsts prezidents arī atzinīgi vērtēja LI funkcionalitātes un dizaina ziņā pārveidoto valsts oficiālo portālu „Latvia.eu”. Portāls atjaunots, lai mērķtiecīgi un mūsdienīgi komunicētu ar ārzemniekiem, nodrošinot kvalitatīvu un visaptverošu informāciju par Latviju. Portāla pamatinformācija ārvalstniekiem ir pieejama 12 valodās.

LI direktore prezentēja institūta uzturēto Latvijas oficiālo Facebook vietni „If you like Latvia, Latvia likes you”, kur atraktīvā veidā tiek publicētas pozitīvas ziņas par Latviju, tās sasniegumiem un cilvēkiem. Nepilnu trīs gadu laikā vietne ir piesaistījusi 47 000 sekotāju no visas pasaules, bet tās ziņas sasniedz ap 600 000 lielu auditoriju.

 

Galvenie LI uzdevumi šogad ir koordinēt starptautisko mediju žurnālistus projekta „Rīga 2014” laikā un gatavoties Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē, nodrošinot nepieciešamo informāciju par Latviju un gaidāmajiem pasākumiem, kā arī izdales, foto un video materiālus.

“Reaģējot uz paredzamo starptautiskās intereses pieaugumu par Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014. gadā, LI ir radījis virkni jaunu informatīvo materiālu par Latvijas vēsturi, dabu, personībām, sabiedrību, kultūru un pašu galvaspilsētu,” norāda Pētersone.

Materiāli tiek piedāvāti izmantošanai bez atlīdzības un ir lieliska iespēja Latvijas pozitīvas atpazīstamības veicināšanai ārvalstīs, kā arī būs izmantojami kā dāvanas ārvalstu viesiem Latvijā. LI ir izveidojis arī jaunu video par Latviešu Dziesmu un Deju svētku tradīcijas fenomenu.

 

LI darbības mērķis ir Latvijas pozitīvas starptautiskas atpazīstamības veicināšana, veidojot konkurētspējīgu valsts identitāti. LI izplata informāciju un sagatavo informatīvus materiālus par Latviju, kā arī organizē Latvijas tēla popularizēšanas pasākumus Latvijā un ārvalstīs.