Latvijas institūts kopā ar Latvijas vēstniecību Somijā 19.07. organizē Latvijas dalību Somijas sarunu festivālā Suomi Areena pilsētā Pori. Sarunas tēma, protams, būs Latvijas simtgade un Latvijas attīstības vīzija, formulējot to ar konceptu "Greenovative”.

Jēdzienā greenovative (no angļu valodas – green + innovative) apvienojas ilgtspējības un dabas aizsardzības principi ar inovācijām un radošumu. Šis koncepts var kalpot par vadlīniju gan ekonomikas kopējai attīstībai, gan dažādu nozaru skatījumā (izglītība, infrastruktūra, uzņēmējdarbība, dzīvesveids, u.c.).

Kopā ar Latvijas institūtu sarunu festivālā piedalīsies un par greenovative pieeju savā darbā stāstīs trīs interesanti lektori. Rīgas Tehniskās universitātes zinātņu prorektors profesors Tālis Juhna skaidros, kā zaļo inovāciju attīstībā var iesaistīties universitātes. Par inovatīvu pieeju mūsu videi – un konkrēti Baltijas jūrai – stāstīs Latvijas Hidroekoloģijas institūta direktore Anda Ikauniece, savukārt pavisam jaunus apvāršņus pašattīstībā pavērs biohacking.lv kustības Latvijā līdzdibinātājs Kaspars Vendelis, kurš apņēmies nodzīvot 120 gadus.

Diskusijas noslēgumā ar inovatīvu priekšnesumu klausītājus priecēs kokles meistare Laima Jansone, ar Latvijā pazīstamā DJ Monsta palīdzību piešķirot šim tradicionālajam instrumentam pavisam jaunu mūsdienīgu dimensiju.