Šī gada 26. maijā Skansen brīvdabas muzejā Stokholmā notika Baltijas valstu simtgadei veltīts sarīkojums “Baltiešu diena”, kurā Zviedrijā dzīvojošie latvieši, lietuvieši un igauņi atzīmēja savu valstu pastāvēšanas simtgadi.

 

Latvijas institūts pasākuma apmeklētājus iepazīstināja ar informāciju par valsti un valsts simtgadi, simtgades pasākumiem Latvijā un ārvalstīs, kā arī prezentēja plašākām auditorijām nesen izdoto simtgadei veltīto grāmatu “Latvia 100 Snapshot Stories”. Pasākums iepazīstināja brīvdabas muzeja apmeklētajus ar Baltijas valstu kultūru, vēsturi, kormūzikas, tautas dejas, amatniecības un kulinārajām tradīcijām.

 

Baltiešu diena šogad notika jau 14. gadu, parasti tā notiek kādā Stokholmas piepilsētas novadpētniecības muzeja brīvdabas estrādē, taču par godu Baltijas valstu simtgadei pasākuma formāts tika paplašināts un rīkots vienā no Stokholmas centrālajām vietām – Skansen brīvdabas muzejā.

 

Pasākumā piedalījās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Zviedrijas ārlietu ministri, Stokholmas pilsētas amatpersonas, sabiedrisko organizāciju pārstāvji, kā arī pasākuma organizatori un mākslinieki (Baltijas valstu kori, deju kopas, mūziķi, amatnieki, sestdienas skolu audzēkņi). Pasākumu plaši apmeklēja Zviedrijas sabiedrība un tūristi no citām valstīm. Baltiešu dienas organizēšanā lielu darbu veica Zviedrijas baltiešu sabiedriskās organizācijas.

 

Foto: Latvijas institūts