Vairāk nekā 1400 mazām un lielām rokām cimdiņu formā darinātu apsveikumu atceļojuši uz Latviju, lai vairotu valsts svētku prieku Latvijas sociālās aprūpes centros mītošajiem senioriem.

 

Jau trešo gadu pēc kārtas Latvijas institūts (LI) aicināja latviešu diasporas skoliņas iesaistīties paaudžu stiprināšanas akcijā sociālās kustības #GribuTeviAtpakaļ ietvaros un darināt īpašus svētku sveicienus sociālās aprūpes centros mītošajiem senioriem Latvijā. Ar uzsaukumu “Uzadi, sarūpē, dāvini rakstainus cimdus un 18. novembrī – valsts 100. dzimšanas dienā – sasildi sevi un Latviju!” mūsu zemes lielos svētkus svinēt aicina Latvijas valsts simtgades birojs, tāpēc apsveikumam senioriem šogad izraudzīta cimdiņa forma.

 

Teju divus mēnešus latviešu diasporas skoliņu audzēkņi, pētot un atdarinot mūsu senču no paaudzes paaudzē nodoto cimdu rakstu un krāsu salikumu kombinācijas, grieza, krāsoja un līmēja apsveikumus, kam novembrī sildīt Latvijas senioru sirdis. Akcijai pieteicās 34 diasporas skoliņas un 4 ģimenes, kopā radot 1416 cimdiņ-apsveikumus, kas nonāks 25 sociālās aprūpes centros Latvijā.

 

Akcijas svinīgais noslēguma pasākums, piedaloties Latvijas Valsts prezidenta kundzei, diasporas skoliņu patronesei Ivetai Vējonei un Latvijas institūta direktorei Aivai Rozenbergai, notiks šā gada 14. novembrī plkst. 13.30 valsts sociālās aprūpes centrā “Dundaga”. Seniorus priecēs ne tikai apsveikumi un Bostonas latviešu skolas un Londonas latviešu skolas audzēkņu vēstules, bet arī jauno dziedātāju Elizabetes Gailes un Mika Galvanovska uzstāšanās.

 

Foto: Londonas latviešu skoliņa