Kā šodiena izskatīsies pēc 100 gadiem? Ja mēs varētu ceļot laikā, nokļūt 2118. gadā un atskatīties uz šodienu - ko mēs atcerētos no 2018. gada? Kas nākamām paaudzēm kļūs par kultūras mantojumu? Radošas pardomas par šiem jautājumiem plakātu izstādē "Rītdienas mantojums" sniedz 10 Eiropas mākslinieki.

 

2018. gads ir Latvijas, kā arī daudzu citu Eiropas valstu simtgades gads. Tas ir arī Eiropas Kulturas mantojuma gads, kas cildina visu ar ko mēs dalāmies un kas padara mūs atšķirīgus Eiropas kopējā telpā. Gada sauklis ir: Mūsu mantojums: kur pagātne satiek nākotni. Patiešām, šī ir iespēja apdomāt pagātni un novērtēt pēdējo 100 gadu sasniegumus un izaicinājumus. Vienlaikus, tā ir arī iespēja paskatīties uz šodienu un mums pašiem no citas perspektīvas.

 

Izstādi “Rītdienas mantojums” organizē EUNIC Latvia - Eiropas Savienības nacionālo kultūras institūtu tīkls. 10 valstu plakāti ir izveidoti ar Francijas institūta, Gētes institūta Rīgā, Dānijas kultūras institūta Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, British Council pārstāvniecibas Latvijā, Latvijas institūta, Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā, Lietuvas kulturas institūta, Polijas vēstniecības Rigā, Austrijas vēstniecības Rigā un Slovākijas Republikas vēstniecības Rīgā atbalstu.

Izstādes mākslinieki: Rudens Stencil (Latvija), peter fuxxx (Austrija), Mormor (Danija), Anna Haifiša (Vacija),

Iona Sjefna Hantingdona-Viljamsa (Īslande), Evelina Germanoviča, Dovile Kačerauskaite, Toma Kanīte, Sims Kisieļus (Lietuva), Davids Riskis (Polija), Jurajs Blaško & Pēters Nosāļs (Slovākija), Mollija Fērhērsta (Apvionotā Karaliste) un Sēzars Anrī (Francija).

 

Izstāde tiek īstenota sadarbībā ar Starpnozaru mākslas grupu SERDE un ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu.

Izstādes atklāšana 22.novembrī plkst.17.30 Galerijas “Centrs” gājēju ielā. Visi laipni gaidīti! Izstāde “Galerijā “Centrs”” būs apskatāma līdz 5.decembrim.