09.05
2019
Atvērto durvju diena LI noslēgusies

Atvērto durvju diena LI noslēgusies

9.maijā Latvijas Institūts piedalījās Valsts pārvaldes Atvērto durvju dienās un kopā ar skolēniem atskatījās uz Latvijas pozitīvas atpazīstamības veicināšanas kampaņām kopš iestāšanās ES un sniedza ieteikumus, kā popularizēt Latviju nākamajos 100 gados.

 

LI sabiedrisko attiecību speciāliste P.Prauliņa iepazīstināja skolēnus ar valsts tēla veidošanas pamatprincipiem un vēsturi, un aplūkoja gan LI, gan citu institūciju iniciatīvas valsts pozitīvas starptautiskas atpazīstamības veicināšanā. Atvērto durvju dienā LI viesojās 16 Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma studenti.

 

vairāk

09.04
2019
Aicinām uz Atvērto durvju dienu Latvijas Institūtā

Aicinām uz Atvērto durvju dienu Latvijas Institūtā

Valsts pārvaldes Atvērto durvju dienu ietvaros Latvijas Institūts 9.maijā aicina skolēnus atklāt un izprast Latvijas institūta ikdienu un atskatīties, kā ir veidojies Latvijas valsts tēls kopš iestāšanās Eiropas Savienībā!

 

No 8. līdz 10. maijam valsts pārvaldes iestādēs norisināsies Atvērto durvju dienas, apmeklētājiem dodot iespēju uzzināt un saprast, kā strādā mūsu valsts. Savas durvis skolēnu grupām vērs vairāk nekā 30 dažādu iestāžu un to filiāļu, organizējot interaktīvus pasākumus, ekskursijas, radošās darbnīcas, izstādes, konkursus un citas aktivitātes.

 

Viena no aktuālajām šā gada tēmām – Latvijas 15. gadadiena Eiropas Savienībā, tāpēc Latvijas institūts piedāvā atskatīties, kā ir veidojies Latvijas valsts tēls kopš iestāšanās Eiropas Savienībā, kas paveikts valsts pozitīvas atpazīstamības veicināšanai Latvijas simtgadē un arī piedāvās ieteikumus, kā popularizēt Latviju nākamajos 100 gados.

 

Skolām jāpiesakās līdz 30.aprīlim, sūtot pieteikumu brīvā formā ar dalībnieku skaitu uz e-pastu info@li.lv vai pa telefonu 67 503 663. 9.maijā ir paredzēts rīkot divas stāstu darbnīcas: 11:00-13:00 un 15:00-17:00.

 

Valsts kanceleja Atvērto durvju dienu iniciatīvu vada kopš 2011. gada, un ik gadu tā gūst plašu atsaucību gan no valsts iestāžu, gan apmeklētāju puses.

 

Mūsu profils: https://atvertodurvjudiena.lv/institution/latvijas-instituts/

 

Foto: Ieva Čīka. LETA

vairāk

06.03
2019
Jauni rīki latviešu valodas apguvei un tulkošanai

Jauni rīki latviešu valodas apguvei un tulkošanai

Latviešu valodas aģentūra izveidojusi jaunu elektronisku latviešu valodas pašmācības rīku A1 un A2 līmeņa apguvei elaipa.lv. Savukārt jaunākos mākslīgā intelekta sasniegumus latviešu valodai – pasaules atzinību guvušas mašīntulkošanas sistēmas, runas atpazīšanas rīkus un Nacionālo terminu datubāzi – ietver valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platforma Hugo.lv.

 

„Latviešu valoda nav maza valoda. Pasaulē ir ap 7000 valodu, un latviešu valoda ietilpst lielo valodu grupā ar vismaz vienu miljonu lietotāju. Esam gandarīti, ka ikvienam interesentam ir nodrošināta iespēja ērti un daudzveidīgi apgūt latviešu valodu,” elaipa.lv atklāšanas pasākumā pauda Latviešu valodas aģentūras direktors Jānis Valdmanis. Jau drīzumā lietotājiem būs iespēja pilnveidot savas zināšanas arī B1 līmenī.

 

Savukārt tehnoloģiju uzņēmuma “Tilde” radītais Hugo.lv ir īpaši pielāgots risinājums valsts pārvaldes vajadzībām un nodrošina automatizētu tulkošanu latviešu, angļu un krievu valodā, izmantojot jaunākās neironu mašīntulkošanas tehnoloģijas, kas būtiski uzlabo tulkojumu kvalitāti. Jaunā platforma ietver arī publiski pieejamus tulkošanas un balss apstrādes rīkus, ko var izmantot jebkurš iedzīvotājs. Ar jauno platformu var tulkot tekstus, dokumentus, interneta lapas. Attīstoties balss tehnoloģijām, platformā "Hugo.lv" ir iekļauti modernākie runas atpazīšanas un sintēzes rīki. Runas atpazinējs nodrošina runas pārvēršanu tekstā no iepriekš ierakstīta audiofaila vai diktēta teksta, savukārt balss sintēze sniedz iespēju rakstīto tekstu izrunāt balsī.

 

Tāpat projekta ietvaros izveidota plašākā latviešu valodas terminu datubāze "Latvijas Nacionālā terminu datubāze", kurā ietilpst vairāk nekā 400 000 terminu šķirkļu.

vairāk

02.01
2019
Amatu atstāj LI direktore Aiva Rozenberga

Amatu atstāj LI direktore Aiva Rozenberga

Līdz ar 2019.gada sākumu Latvijas institūta direktores amatu atstāj Aiva Rozenberga, kura šos pienākumus pildīja kopš 2016.gada 1. marta.

 

“Ikvienas demokrātiskas valsts tēls ir visas nācijas koprades darba rezultāts. Latvijas tēls pieder Latvijas tautai – tāda ir mana visdziļākā pārliecība. Visi kopā kā vienota kopiena, kurā nenodalām, kurš kurā iestādē vai organizācijā strādā un kurā vietā uz pasaules šobrīd dzīvo, mēs varam iemiesot redzējumu valsts nākamajiem 100, un es tam ticu no visas sirds.

Valsts mazo iestāžu reorganizācijas kontekstā pēc vairāk nekā 2 gadu dažādu attīstības variantu cilāšanas par Latvijas institūtu ir jāpieņem lēmums. Ar jauno 2019.gadu esmu nolēmusi sākt jaunas gaitas ar pārliecību, ka labas pārmaiņas ir iespējamas Latvijas institūta funkciju nākotnei, skatot to gan Latvijas, gan visas Eiropas nākotnes kontekstā.

Turpinot savu tālāko ceļu kā Latvijas un Eiropas eksperte stratēģiskas domāšanas, kultūras un komunikācijas laukā, es ar vislielāko degsmi turpināšu stāstīt Latvijas stāstu, kā arī enerģiski atbalstīšu savās aktivitātēs jauno redzējumu nākamajiem Latvijas 100 gadiem – par zaļu un inovatīvu valsti.

Saku lielu paldies visiem Latvijas cilvēkiem pasaulē, kas ar degsmi ir atsaukušies dažādām Latvijas institūta iniciatīvām un ir vislieliskākie Latvijas vēstneši pasaulē. Vēlos no sirds pateikt paldies arī visiem nevalstisko organizāciju, pašvaldību un valsts ekspertiem, un visiem Latvijas diplomātiem, kas nav bijuši vienaldzīgi un vēlas svaigas idejas iedzīvināt. Mēs noteikti satiksimies atkal no jauna darbos pie pozitīvām pārmaiņām,” tā A. Rozenberga.

 

Vēlam Aivai vislielākos panākumus jaunos izaicinājumos un pateicamies par kopā piedzīvoto! A.Rozenbergas vadībā LI īpaša uzmanība pievērsta publiskajai diplomātijai un sadarbībai ar diasporu, aizsākta sociālā kustība “Gribu tevi atpakaļ”, ieceļot remigrācijas un saiknes ar diasporu jautājumu sabiedrības un politiskajā dienaskārtībā, rīkotas stāstu darbnīcas par Latvijas tēla veidošanu, kā arī koordinēta Latvijas valsts simtgades starptautiskā komunikācija. Sīkāku informāciju par LI īstenoto LV100 ietvaros A.Rozenbergas vadības laikā skatiet šeit.

 

Jaunajam gadam sākoties, darbu LI beidz arī Simtgades projektu koordinatore Ieva Stare un mediju vizīšu koordinatore Astra Spalvēna. Ja vēlaties sazināties ar LI, lūgums rakstīt uz e-pastu info@li.lv vai zvanīt 67503663.

vairāk