05.11
2018
Akcija "Cimdotā Latvija"

Akcija "Cimdotā Latvija"

Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs un cimdu meistari aicina ikvienu iesaistīties akcijā „Cimdotā Latvija” un valsts 100. dzimšanas dienai sarūpēt sev pašiem un dāvināt citiem vienu no senākajām Latvijas cilvēku vizītkartēm – rakstainus cimdus, lai 18. novembrī varētu koši un silti svinēt Latvijas svētkus.

 

Imants Ziedonis rakstījis: “Latvieši iziet pasaulē ar rakstainiem cimdiem un met tos tautas kultūras dārgumu krātuvē pie persiešu paklājiem, indiešu un japāņu zīda audumiem, ķīniešu porcelāna un krievu kokgriezumiem...”

 

18. novembrī ikviens aicināts doties uz svinīgajiem pasākumiem vai godināt valsti draugu lokā rakstainos cimdos. Cimdi var būt simboliska dāvana Latvijas nozīmīgajā jubilejā gan draugiem un tuviniekiem, gan biznesa partneriem un ārzemju viesiem – tie ir silti un praktiski, vienlaikus simboliski un skaisti, jo cimdu rakstos ieadītas senas rakstu zīmes un Latvijas dabas krāsas. Valsts simtā jubileja var būt iemesls pārlūkot pūru, iztaujāt vecmāmiņu vai sameklēt zinošas meistares un cimdu pāri uzadīt pašiem.

 

Visu par akciju "Cimdotā Latvija" lasiet šeit.

vairāk

17.10
2018
Latvijas institūta direktore piedalās Latvijas simtgades konferencē par Eiropas nākotni Spānijā

Latvijas institūta direktore piedalās Latvijas simtgades konferencē par Eiropas nākotni Spānijā

10.oktobrī Spānijas Diplomātijas augstkolā Latvijas institūta direktore piedalījās konferencē par Eiropas demokrātijas nākotni, stāstīja par Latvijas valsts simtgadi un prezentēja plašākām auditorijām Latvijā tapušo grāmatu "Europe. Before 100 After".  

 

Konferenci atklāja vēstniece Argita Daudze un vēstnieks-diplomātijas skolas direktors Fernando Fernandezs-Arias (Fernando Fernández-Arias). Klātesošos ar video sveicienu uzrunāja Latvijas eksprezidente un Pasaules līderu alianses “Madrides kluba” prezidente Vaira Vīķe Freiberga, uzsverot diplomātijas un diplomātu lomu demokrātijas stiprināšanā Eiropā. Ar konferences galveno runu uzstājās bijušais Spānijas ārlietu ministrs Josefs Pikē Kamps (Josep Piqué Camps), kurš uzvēra, ka Rietumi nav ģeogrāfisks koncepts, bet gan projekts, lai nosargātu brīvību, demokrātiju, brīvo tirgu un atvērtu sabiedrību. Viņš atzina, ka Eiropas ģeopolitisko konceptu mūsdienās ietekmē starptautiskie izaicinājumi un arvien pieaugošais populisma vilnis, izceļot nākamajā gadā gaidāmo Eiropas parlamenta vēlēšanu īpašo nozīmi.

 

Latviju diskusijā pārstāvēja Latvijas Universitātes profesore Žaneta Ozoliņa un asociētā profesore Iveta Reinholde, savukārt no Spānijas puses piedalījās ECFR direktors Hosē Ignasio Torreblanka (José Ignacio Torreblanca). Diskusiju vadīja Elkano karaliskā institūta vecākais analītiķis Ignasio Molina (Ignacio Molina).

 

Pasākums bija plaši apmeklēts un starp viesiem bija diplomāti, bijušie Spānijas ārlietu ministri Marselino Oreha Agirre (Marcelino Oreja Aguirre) un Karlos Vestendorfs (Carlos Westendorp) eksperti, žurnālisti, sabiedrības viedokļu līderi un Diplomātijas skolas studenti.

 

Konferenci rīkoja Latvijas vēstniecība Spānijā. 

vairāk

03.10
2018
Radīta jauna faktu lapa "Latvia.The Greenovative Country"

Radīta jauna faktu lapa "Latvia.The Greenovative Country"

Svinot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas institūts simtgadei veltīto izdevumu sērijā ir pievienojis vēl vienu – tapusi jauna faktu lapa ar nosaukumu "Latvia. The Greenovative Country".

 

Jaunā faktu lapa sniedz vispārēju ieskatu par Latvijas valsti un sabiedrību, sabiedrībai raksturīgo dzīvesveidu un tradīcijām, uzsvaru liekot uz inovācijām un radošumu. Termins “greenovative” – savienojums no angļu valodas vārdiem “green” (zaļš) un “innovative” (inovatīvs) – labi ilustrē Latvijas valsts attīstības kursu: gan tuvību dabai un spēju no tās iedvesmoties, gan tendenci meklēt arvien jaunus, modernus un ilgtspējīgus risinājumus, kļūstot par būtisku jaunuzņēmumu “karsto punktu” Eiropā. “Pēc dažādām uzņēmēju, studentu un citu entuziastu atsauksmēm, tieši šis Latvijas zaļuma un radošuma aspekts ir tas, kas raisa interesi par Latviju,” uzsver Latvijas institūta direktore Aiva Rozenberga.

 

Elektroniski tā pieejama šeit.  

 

Ja vēlaties izmantot faktu lapu Latvijas popularizēšanai ārvalstīs, lūdzu, aizpildiet šo pieprasījuma formu, un mēs ar Jums sazināsimies.

vairāk

10.09
2018
Latvija Pasaules talkā piedalīsies ar Laimes koku stādīšanu nākamajām paaudzēm

Latvija Pasaules talkā piedalīsies ar Laimes koku stādīšanu nākamajām paaudzēm

Ar rosinājumu iestādīt savu koku vai piedzīvot koka dzimšanu no iestādītās sēkliņas, Latvijas plašākā brīvprātīgo kustība LIELĀ TALKA aicina iedzīvotājus piedalīties Pasaules talkā, kas notiks 150 pasaules valstīs š.g. 15.septembrī.

 

Latvijā, kur šogad tiek svinēta valsts simtgade, dalībnieku vēstījums būs viennozīmīgs: mēs stādām “Laimes koku” savas Latvijas un visas planētas veselībai un labai dzīvei. Dažādās Latvijas vietās, iesaistoties pašvaldībām, skolām un brīvprātīgajiem, tiks stādīti koki un koku sēklas, un bērni izglītoti par koka augšanas ciklu. Pasaules talka sāksies Jaunzēlandē plkst.10.00 pēc vietējā laika un sekos Saulei visas dienas garumā, pārklājot visas 24 laika joslas un noslēdzoties Havaju salās. Šī būs lielākā kopīgā dabas sakopšanas talka pasaules vēsturē.

 

“Piesārņojums, ar ko Latvija jau diezgan sekmīgi cīnās un tiek galā, ir visas pasaules problēma, kam nepieciešams liels visas pasaules sabiedrības atbalsts un uzmanība, lai varam paveikt neiespējamo – sakopt visu planētu. Lielā Talka aicina ikvienu, kurš piedalīsies šajā visas planētas kopīgajā akcijā, šādi apliecināt savu mīlestību Latvijas nākamajai simtgadei, nākamajām paaudzēm un mūsu ilgtspējībai. Tāpēc Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti sēt un dēstīt “Laimes kokus”, rādot piemēru pasaules vides atveseļošanai un radot jaunu tradīciju Latvijā – dēstīt katram savu “Laimes koku”,” saka Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme. Akciju atbalstīs arī diasporas organizācijas, aicinot Latvijas cilvēkus iesaistīties Pasaules talkā visā pasaulē.

 

Lielās Talkas mājas lapā talkas.lv ir izveidota īpaša karte - http://talkas.lv/laimes-koki/, kurā ikviens tiek aicināts atzīmēt vietu, kur ir iesējis koka sēkliņu vai iestādījis stādiņu, kā arī atstāt vēlējumu Latvijai un pasaulei nākamajos 100 gados.

 

“Esam tīra valsts, kas turpina ceļu ilgtspējas virzienā, un caur šo Pasaules talku dalāmies starptautiski ar Latvijas pieredzi un redzējumu. “Zaļā pieeja” apvienojumā ar inovācijām dod mums papildus stimulu turpināt gudru attīstību un rosināt Latvijā ilgtspējas un inovācijas iniciatīvas, kas dod labumu visai pasaules sabiedrībai. Pēc dažādām uzņēmēju, studentu un citu entuziastu atsauksmēm, tieši šis Latvijas zaļuma un radošuma aspekts ir tas, kas raisa interesi par Latviju,” uzsver Latvijas institūta direktore Aiva Rozenberga.

 

Viena no talkām 15.septembrī notiks Latvijā slavena Eiropas simbolisma mākslinieka - Vilhelma Purvīša - dzimtajās mājās "Vecjaužos" (Ogres novads, pie Zaubes). Talkas sākums plkst. 11.00. Mākslinieks un bijušais Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Vilhelms Purvītis no 20.gs.sākuma līdz II Pasaules karam bija Eiropā atzīts, daudzās galvaspilsētās un valstīs plaši izstādīts mākslinieks. Talkā ar simbolisku nosaukumu "Ieelposim Purvīti" jaunieši – topošie mākslinieki un citi interesenti palīdzēs Purvīša dzimtajās mājās labiekārtot ainavu, stādīt unikālas Purvīša dzimtas ābeļu sēklas un līdz ar to “iestādīt” arī starptautiski atpazīstama muzeja un jauniešu mākslas centra ideju, kuram te jātop tuvāko gadu laikā. Tādējādi talka kļūst par kaut ko lielāku – līdztekus vides labiekārtošanai un cieņai pret kultūras mantojumu tiek likts simbolisks aizsākums laikmetīga starptautiska jauniešu kultūras centra idejai.

 

Talkā aicināti piedalīties arī mediji, kā arī jebkurš interesents un Purvīša mākslas cienītājs.

Kā piedalīties?

  • Sagatavo dēstāmo koka sēklu vai sameklē koka stādu;
  • Š.g. 15.septembrī to iestādi;
  • Nofotografē, ieraksti video un laba vēlējumu Latvijai, un atsūti Lielajai Talkai;
  • Atzīmē savu stādījumu Latvijas kartē www.talkas.lv
  • Lieto tēmturi #LielāTalka, #stādāmnākotni un ieliec sociālajos tīklos.

 

Vairāk informācijas:

www.talkas.lv

Kontakti Latvijā: Vita Jaunzeme, vita.jaunzeme@pedas.lv, Lielās Talkas vadītāja, T.29909222

Starptautiskajiem medijiem: Aiva Rozenberga, aiva.rozenberga@li.lv, Latvijas institūta direktore, T.29462451

Par Pasaules talku vairāk var uzzināt šeit.

 

Foto: Rojs Maizītis, Delfi

vairāk