10.02
2015
Valsts prezidents pārrunā padarīto un darāmo Latvijas tēla virzīšanā ar LI direktori

Valsts prezidents pārrunā padarīto un darāmo Latvijas tēla virzīšanā ar LI direktori

10.februārī Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar Latvijas Institūta (LI) vadītāju Karīnu Pētersoni, lai pārrunātu aktuālos jautājumus, kas saistīti ar LI paveiktajiem darbiem un uzdevumiem Latvijas tēla nostiprināšanā un virzīšanā. LI vadītāja uzsvēra, ka vienota tēla komunicēšanas nodrošināšanas nolūkā, kas ir svarīga veiksmīgai Latvijas pārstāvībai pasaulē un Latvijas uzņēmējdarbības attīstībai jaunos noieta tirgos, LI ir uzsācis darbu pie Latvijas zīmolvedības vadlīniju aktualizēšanas un izstrādes, kas kalpos par pamatu komunikācijas stratēģijas un ieteikumu izstrādei nozaru starptautiskajai komunikācijai. Vienlaikus K.Pētersone atzina, ka Ministru Kabineta deleģēto uzdevumu kvalitatīvākai veikšanai nepieciešama profesionāļu piesaiste un papildus līdzekļi.

 

LI vadītāja pastāstīja, ka, gatavojoties Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē un paredzot intereses pieaugumu par Latviju, Latvijas Institūts 2014.gadā ir saņēmis septiņkārtēju budžeta palielinājumu un izdevis vairākus jaunus informatīvos materiālus gan drukātā, gan elektroniskā formātā par Latviju angļu un franču valodās. Tāpat K.Pētersone informēja, ka LI turpina 2014.gadā uzsākto Latvijas oficiālā informācija portāla www.latvia.eu atjaunināšanu, nodrošinot mūsdienu tehniskajiem standartiem atbilstošu portāla funkcionalitāti, inovatīvu dizaina risinājumu, ātru un viegli uztveramu lietojamību. Tā kā prezidentūras laikā īpašs uzsvars tiek likts uz digitālo komunikāciju, portāls kalpo kā komunikācijas līdzeklis, informējot ārvalstu auditoriju par Latvijas valsti, tās iedzīvotājiem, aktualitātēm un sasniegumiem, ekonomiku un inovācijām, kultūru un vēsturi, tā lietotāju skaits gadā ir aptuveni 240 000.

„Prezidentūras laikā Latvijas Institūts piedāvā informatīvu atbalstu ārvalstu viesiem, nodrošinot gan ar nepieciešamo informāciju, gan ar materiāliem, turpinot piedāvāt plašu pakalpojumu klāstu ārvalstu medijiem, organizējot vizītēs un koordinējot programmu Latvijā,” teica K.Pētersone, piebilstot, ka 2015.gada pirmajā pusē paredzēts arī finansiāls atbalsts ārvalstu žurnālistiem, popularizējot, prezidentūras pasākumus vispārējās politikas un kultūras kontekstā.

 

LI aktīvi uztur oficiālo valsts Facebook lapu “If You Like Latvia, Latvia Likes You”, un paredz prezidentūras laikā tajā izvietot 3 interaktīvus šķirkļus par Latvijas prezidentūru ārvalstu auditorijai. 2015.gada sākumā jau izstrādāts un publicēts šķirklis „Keep in Step with Latvians”, ar interaktīvu tautas deju simbolizējot Rīgas kā Eiropas Kultūras galvaspilsētas noslēgumu un Latvijas prezidentūras ES Padomē sākumu.

„Pagājušajā gadā mēs sasniedzām rekordlielu apmeklējumu skaitu – desmit miljonus klikšķu, bet papildus finansējuma gadījumā šo lietotāju atzīto saturu Latvijas Institūts sociālajos tīklos ir gatavs komunicēt arī krieviski, tādejādi valstī, kurā lieto krievu valodu, nodrošinot objektīvu, nepolitizētu informāciju par Latvijas sabiedrību un stiprinot eiropeiskās vērtības,” teica K.Pētersone.

Turpinot skaidrot Latvijas vēsturi un Eiropas Kultūras galvaspilsētas gada laikā uzsākto projektu „Stūra māja. Lieta Nr. 1914/2014.”, LI sadarbībā ar Okupācijas muzeju piedāvā virtuālu ekskursiju latviešu un angļu valodā, parādot Stūra mājas ieslodzījuma kameras, nopratināšanas telpu, ieslodzīto pastaigu laukumu un vairākas citas vietas, kas redzamas 360 grādu fotogrāfijās. Tāpat sadarbībā ar prezidentūras sekretariātu tiek izstrādāta virtuāla ekskursija „Latvija 360®” pa Rīgu un Latviju, piedāvājot 360 grādu fotogrāfijās aplūkot raksturīgas vietas un kultūras objektus Latvijas galvaspilsētā, kā arī dabas skatus valsts reģionos.

 

Sadarbībā ar biedrību „Red Jackets” izveidota grāmata “Treasures of Latvia – Outstanding Export Brands and Inspiring Stories”, kas pieejama arī kā digitāla prezentācija. Grāmatā apkopoti labākie Latvijas eksporta piemēri un uzņēmēju iedvesmas stāsti, kas papildināti ar Latviju raksturojošiem aprakstiem un fotoattēliem.

 

Šos izdevumus un komunikāciju produktus LI piedāvā izmantot kā lielisku iespēju pasākumos, kuros informē par Latviju kā prezidējošo valsti ES Padomē, Latvijas pozitīvas atpazīstamības veicināšanai ārvalstīs, kā arī dāvināšanai ārvalstu viesiem Latvijā.
Ar minētajiem materiāliem tuvāk var iepazīties Latvijas Institūta mājas lapas www.li.lv sadaļā Pakalpojumi>Informatīvie materiāli, kā arī valsts oficiālā portāla www.latvia.eu sadaļā Resources.

vairāk

23.01
2015
Izstaigā Stūra māju virtuāli!

Izstaigā Stūra māju virtuāli!

Pagājušajā vasarā popularitāti iemantojušās Stūra mājas apskati turpmāk būs iespēja veikt arī internetā. Par to ir parūpējušies Latvijas Okupācijas muzejs un Latvijas Institūts, kopīgi izveidojot virtuālo ekskursiju pa izstādi un telpām bijušajā LPSR Valsts drošības komitejas mītnē.

Ekskursijā iespējams aplūkot Okupācijas muzeja veidotās ekspozīcijas zāli, ieslodzījuma kameras, nopratināšanas telpu, ieslodzīto pastaigu laukumu un vairākas citas vietas, kas redzamas 360 grādu fotogrāfijās. Ainas papildina paskaidrojošie teksti.

 

Stūra māja bija viens no nozīmīgākajiem Rīgas kā kultūras galvaspilsētas programmas notikumiem. Bijušajā LPSR Valsts drošības komitejas ēkā tika iekārtotas vairākas ekspozīcijas, tai skaitā Okupācijas muzeja sagatavotā bezmaksas ekspozīcija par čekas darbību Latvijā, ka arī izveidots apskates maršruts pa čekas cietuma kamerām un citām telpām.

Projektam beidzoties 2014. gada oktobrī, izstādes tika slēgtas un sabiedrībai vairs nebija pieejamas. Tāpēc sadarbībā ar nodibinājumu Rīga 2014 tika nolemts internetā darīt pieejamu virtuālu ēkas apskates versiju. Ekskursijā ir ietverts dokumentālais videomateriāls ar bijušo ieslodzīto stāstījumu par čekā piedzīvoto, kā arī angļu valodā runājošajiem paredzēta īsfilma par Stūra māju un abām ekspozīcijām, kas tajā bija skatāmas 2014. gadā.

 

Virtuālā tūre būs pieejama latviešu un angļu valodās. Tā būs aplūkojama Okupācijas muzeja mājaslapā un valsts oficiālajā portālā www.Latvia.eu.

Projektu līdzīgās daļās finansēja Latvijas Institūts un Okupācijas muzejs. Tomēr var apgalvot, ka projektu ir daļēji finansējusi sabiedrība, jo muzejs projektam vajadzīgos līdzekļus ieguva no Stūra mājas izstāžu zālē savāktajiem ziedojumiem. Projektu tehniski nodrošināja uzņēmums Skatskat.lv, kā specializācija ir 360° panorāmas virtuālās tūres.

 

Saites:
Tūre latviešu valodā
Tūre angļu valodā

vairāk

14.01
2015
Iespēja „iedejot” Latvijas prezidentūrā ar tautas deju Spriguleits

Iespēja „iedejot” Latvijas prezidentūrā ar tautas deju Spriguleits

Latvijas oficiālajā Facebook lapā „If you like Latvia, Latvia likes you” ir izveidota interaktīva spēle, kurā „jāizdejo” latviešu tautas deja Spriguleits. Tādējādi Latvijas Institūts (LI) vēlas atraktīvā veidā informēt ārzemju auditoriju par Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē uzsākšanos.

 

Spēlē „Keep in step with Latvians” (Turi līdzi latviešiem) lietotājam ar klaviatūras palīdzību ir jāizdejo visi 195 tradicionālās dejas soļi. Interaktīvā spēle atklāta vienlaikus ar Latvijas nacionālā dizaina ekspozīciju ES Padomes ēkā Briselē, kur kā galvenā ekspozīcija izstādīts īsts dejas Spriguleits pēdu raksts uz paklāja.

„Mūsu spēle aktualizē tradīciju dzīvotspēju Latvijā un ir simboliska stafetes nodošana prezidentūras periodam no Eiropas kultūras galvaspilsētas,” skaidro LI direktore Karina Pētersone. „Spēle aptver divas Latvijas prezidentūras prioritātes – inovācijas un digitālās vides attīstība. Šis produkts rāda Latvijas augsto kompetenci dizainā un digitālajos risinājumos.”

 

Turi līdzi latviešiem” divās dienās jau izmēģinājuši 1150 cilvēki, kopumā nodejojot vairāk nekā 175 000 soļu, kas ir 50 reizes lielāks attālums nekā no Gaismas pils ēkas līdz Brīvības piemineklim, 75 reizes lielāks par Siguldas bobsleja trasi un 55 reizes pārsniedz maršrutu pāri Gaiziņkalnam. Spēli „Turi līdzi latviešiem” izmēģiniet šeit: http://apps.facebook.com/1529382747330259/.

 

Latvijas oficiālajai Facebook lapai „If you like Latvia, Latvia likes you” ik dienu seko teju 75 000 cilvēku no visas pasaules. Lapa ir unikāls projekts valsts atpazīstamības veicināšanai sociālajos tīklos, ko uztur LI.

LI rakstītās ziņas Facebook lapā var sasniegt pat vairāk nekā pusmiljonu lielu ārzemju auditoriju. Spēli „Keep in step with Latvians” LI radījis sadarbībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu un aģentūru „Inspired Digital”.

 

vairāk

17.12
2014
Latvijas Institūta direktore Karina Pētersone ievēlēta par Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda locekli.

Latvijas Institūta direktore Karina Pētersone ievēlēta par Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda locekli.

Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) savā kopsapulcē 2014. gada 27. novembrī ir ievēlējusi Latvijas Institūta direktori Karinu Pētersoni par LZA Goda locekli. Svinīgajā ceremonijā 16. decembrī diplomu jaunievēlētajai Goda loceklei pasniedza LZA prezidents Ojārs Spārītis, ģenerālsekretārs Valdis Kampars un humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas priekšsēdētāja Raita Karnīte (attēlā). Saņemot diplomu, Karina Pētersone pateicās par lielo pagodinājumu un par iespēju sadarboties ar Latvijas Zinātņu akadēmiju.

Atbilstoši LZA statūtiem, par Goda locekļiem ievēl vispāratzītus Latvijas gara darbiniekus. Šā gada novembra kopsapulcē par LZA goda locekļiem tika ievēlēti arī dzejnieks Jānis Rokpelnis, mākslas vēsturnieks Eduards Kļaviņš un komponists Arturs Maskats.

vairāk