Akcijā “Izskrien Latviju pasaulē” piedalījušies cilvēki visdažādākajās pasaules malās. Gana skrējēju bijis gan mūsu zemē (Vaidavā, Rīgā, Madonā, Valkā, Kuldīgā, Saulkrastos un Alūksnē), kā arī pat tik tālās vietās kā Keiptauna (Dienvidāfrika), Nova Odesa (Brazīlija) un Baleāru salās (Spānija).

 

“Nekad neaizmirst par mājām” – ar tādu vadmotīvu akcijā “Izskrien Latviju pasaulē” piedalījies Henrijs Avotiņš, kurš Latvijas kontūras maršrutu kopā ar draugu Ritvaru Vestmani mērojis Oklērā, ASV. Daudzviet latvieši atzīmējuši uz kontūras attiecīgo novadu ar tā dziesmām, dejām vai citām aktivitātēm. Tā, piemēram, Milānā Sempiones parkā Latviju "ALISI – Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrība" organizētajā pasākumā Latviju izskrējuši 40 lielu un mazu kāju pāri, simtgadei par godu kopumā pieveicot 100 kilometrus. “Forcesko pils mūri mums bija Daugavpils cietoksnis, Miera arkas tribīnes augstas kā Jūrkalnes stāvkrasts, grūtākie metri veda gar Igaunijas robežu, bet Rīgas centrā skanēja dziesma "Rīga dimd",” vēstīts biedrības Facebook kontā. Baltā galdauta svētku galds noslēgumā ticis klāts pašā Gaiziņkalna virsotnē, un viss parks pieskandināts ar latviešu dziesmām un dančiem.

 

Visgarākais izskrietais maršruts izrādījies Rīgā – 28,3 km, visīsākais – 1,2 km Listeras parkā Bredfordā, Lielbritānijā. Cilvēki gan skrējuši, gan gājuši, gan, piemēram, Hamburgā braukuši ar riteņiem.

 

Latvijas institūts un biedrība “VSK Noskrien” Latvijas atpazīstamības kampaņu “Izskrien Latviju pasaulē!” uzsāka jau pērn, un šogad aicināja ikvienu piedalīties, tieši 5. maijā izejot vai izskrienot, izskrituļojot vai izbraucot ar divriteni Latvijas kontūru kādā pasaules pilsētā. Lai piedalītos kampaņā, var izmantot jau sagatavotos maršrutus, kas atrodami portāla latvia.eu sadaļā latvia.eu/discover/jog-latvia, vai arī, izmantojot skrējēju iecienītās aplikācijas, izraudzītajā vietā izveidot savu maršrutu Latvijas kontūras formā. Pēc skrējiena vai maršruta izstaigāšanas aicinām piedzīvojuma fotogrāfijas un maršrutu kartes ievietot sociālajos tīklos, pievienojot tēmturi #izskrienLatviju un pavadošo tekstu svešvalodā, ka šis piedzīvojums veltīts Latvijas simtgadei.
 

Foto: Elīna Karule, "ALISI – Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrība"