Eiropas dienā, 9. maijā Latvijas Institūtā (LI) uz “Latvijas stāstu darbnīcu” pulcējās Latvijas augstskolās studējošie ārvalstu studenti un praktikanti no Norvēģijas, Francijas, Dienvidkorejas, Turcijas, Kanādas, Indijas, Nigērijas, Turkmenistānas, Krievijas, Slovākijas, Vācijas, Čehijas, Ķīnas. Studenti pārstāvēja Liepājas Universitāti, Banku Augstskolu, Latvijas Universitāti un Kanādas vēstniecību Latvijā. Pasākums noritēja Radošās darbības nedēļas “Radi! 2016” ietvaros.

Darbnīcas ietvaros katram dalībniekam bija iespēja uzstāties ar 3 minūšu stāstu par lietām, kas viņus Latvijā iedvesmojušas. Studenti atzina, ka viņus pārsteigušas tādas lietas, kā Latvijas iedzīvotāju strādīgums, viņu labās angļu valodas prasmes pat senioru vidū, patriotisms un savas zemes mīlestība, Latvijas interneta ātrums un pieejamība, Latvijas izglītības sistēmas kvalitāte un personiskā pieeja, sēņošanas sacensības, tas, ka latvieši ēd visu, kas izaug dārzā, un Latvijas skaistās ziemas un tīrā daba. Students no Norvēģijas uzskata, ka Latvijā preces ir lētākas un internets ātrāks, bet savādāk Latvija no Norvēģijas ne ar ko daudz neatšķiroties. Studenti no Dienvidkorejas izteicās, ka interneta ātrums un kvalitāte Latvijā ir tāda pati kā pie viņiem.

“Latvijas stāstu darbnīca” ir jauna LI komunikācijas programma apmaiņas studentiem, kuri studē Latvijā un Latvijas studentiem, kuri dodas studēt uz ārzemēm. Tās mērķis ir uzrunāt ārvalstu auditorijas par Latvijai svarīgiem jautājumiem, kā arī popularizēt Latvijas starptautisko atpazīstamību, un iespējas apceļot, mācīties, dzīvot, strādāt un investēt Latvijā.

Līdz šim “Latvijas stāstu darbnīcas” jau notikušas Ventspils Augstskolā un Vidzemes Augstskolā, bet tuvākajā laikā plānotas arī Liepājas Universitātē un Latvijas Universitātē. Latvijā studējošajiem ārzemju jauniešiem “Latvijas stāstu darbnīca” tiek pasniegta ar nosaukumu “Stories of Latvia”.

 

Attēli no Latvijas stāstu darbnīcas: https://flic.kr/s/aHskzWoJtp