Pēc 100 gadiem Latvija noteikti leposies ar savu senās pasaules izjūtu un tuvo saikni ar dabu, Latvija būs “zaļa” valsts un šis “zaļums” nodrošinās to, ka mēs būsim priekšā Rietumeiropai. Latvijas kodi būs pazīstami pasaulē, kā arī mēs būsim valsts, kas ģenerēs pasaules līmeņa idejas un mūsu tauta spēs paveikt to, ko citas tautas nespēj.

 

2017.gada 30.jūnijā Latvijas institūts piedalījās sarunu festivālā LAMPA, Cēsīs, un aicināja ikvienu festivāla apmeklētāju piedalīties sarunā par Latvijas divsimtgadi un paust savu redzējumu par valsts attīstību ilgtermiņā, sabiedrības vērtībām un darbiem, kas jāpaveic līdz mūsu valsts 200. dzimšanas dienai.

 

Runātāji uzsvēra, ka Latvijā tiks ražota sociāli laimīgāko cilvēku šokolāde un mūsu dzīves kvalitāte atbildīs mūsdienu Skandināvu valstu modelim. 2118.gadā Latvija leposies ar saviem cilvēkiem, kuri ir domājoši, inovatīvi un kopā spēj paveikt lielas lietas, turklāt 2118.gadā būs ieviests progresīvais nodoklis. Latvija būs interplanetāra valsts un latviešu kopiena pat atradīsies uz Marsa, un notiks pakāpeniska planētas kolonizācija, jo mūsu tēvu zeme uz to laiku būs ļoti vienmērīgi apdzīvota un tehnoloģiskās iespējas atļaus strādāt no jebkuras vietas. Tomēr šajos 100 gados mēs spēsim saglabāt savu saikni ar Latvijas valsti.

 

Sarunā par Latvijas valsts divsimtgadi piedalījās producente Leonarda Ķestere, žurnālists Juris Kaža, PROVIDUS pētniece labas pārvaldības un sabiedrības līdzdalības jautājumos Iveta Kažoka, jaunieši no Cēsu valsts ģimnāzijas Alberts Trucis, Mārtiņš Tilars un Rēzija Laumane, kas par godu Latvijas valsts simtgadei radījuši galda spēli “Iededz gaismu Latvijai”, psihoterapeite Inga Lāss, sociālās politikas pētniece Inga Liepa-Meiere, kā arī jaunākā Latvijas paaudze – brāļi Arturs Koljers un Ričards Koljers, un daudzi citi.