Turpinot iesāktās tradīcijas, tiešās pārvaldes iestāde “Latvijas institūts” (turpmāk – LI) jau otro gadu pēc kārtas aicina latviešu diasporas skoliņas iesaistīties sociālā kustībā #GribuTeviApakaļ. Šīs kustības ietvaros LI aicina pasaules latviešu skoliņu audzēkņus darināt apsveikumus Latvijas valsts karoga formā Latvijas sociālās aprūpes centros mītošajiem senioriem.

 

Atšķirībā no pagājuša gada, šogad ir plānots apsveikumu darināšanu un sūtīšanu īstenot šī gada novembrī – Latvijas valsts simtgades priekšvakarā. Ar šo aktivitāti LI vēlas stiprināt latviešu jaunākās paaudzes piederību Latvijas valstij, raisīt audzēkņos interesi par Latvijas valsts simboliem un atgādināt par vecākās paaudzes cilvēkiem, kas ir auguši kopā ar Latvijas valsti.

 

No 2017.gada 1.oktobra līdz 31.oktobrim Latviešu diasporas skoliņu audzēkņi tiek aicināti darināt Latvijas valsts karodziņus un/vai uzfilmēt video stāstu par Latvijas valsts karodziņa ceļu pie senioriem Latvijas aprūpes centros, izmantojot savas ilustrācijas. Latvijas valsts karodziņš var būt zīmēts, līmēts, šūts, adīts, krāsots, tamborēts vai kā citādi radīts. Apsveikumu sūtīšanas un saņemšanas laiks būs no 1.novembra līdz 17.novembrim.

 

Par to kā iesaistīties akcijā, lūdzu rakstiet uz e-pastu info@li.lv ar norādi “Sveiciens valsts svētkos”.