Latvijas Institūta (LI) pārstāvji direktores Aivas Rozenbergas vadībā trešdien, 30. martā dosies darba vizītē uz Ventspili, lai piedalītos diskusijā ar Ventspils Augstskolas studentiem, apmeklētu Ventspils Starptautisko rakstnieku un tulkotāju māju un piedalītos 2. Latvijas Pasākumu forumā.

Ventspils Augstskolā paredzēta pirmā no vairākām LI diskusijām par Latvijas popularizēšanu ārvalstīs ar Latvijas augstskolu studentiem, kas jau atgriezušies no studijām un kas vēl tikai plāno doties apmaiņas studijās ārvalstīs. LI iecerējis nākotnē piedāvāt jaunu prezentācijas rīku komplektu apmaiņas studentiem no Latvijas, kas viņiem palīdzētu stāstīt par Latviju, izmantojot vienotu vēstījumu. Diskusijās ar dažādu Latvijas augstskolu studentiem paredzēts apkopot studentu idejas, kādam šim jaunajam pakalpojumam vajadzētu būt, lai tas būtu pēc iespējas noderīgāks studentiem, kuriem dodoties studēt ārpus Latvijas nereti nākas publiski prezentēt savu valsti.

Ventspils Starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā paredzēts satikties ar tās direktori Andru Konsti un pārrunāt sadarbību Latvijas literatūras atpazīstamības veicināšanā, savukārt Latvijas Pasākumu forumā LI direktore Aiva Rozenberga vadīs diskusiju “Latvijas lielie pasākumu 2017.-2018.”. Tajā piedalīsies arī Kultūras ministrijas LV100 biroja starptautisko projektu vadītāja Leonarda Ķestere, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte, Rīgas tūrisma attīstības biroja, Eiropas koru olimpiādes un Nāciju Grand Prix projektu vadītāja Diāna Čivle un nodibinājuma “Rīgas Tūrisma Attīstības Biedrība” projektu koordinatore Gundega Cekule.

LI darbības mērķis ir veicināt Latvijas pozitīvu starptautisku atpazīstamību, veidojot konkurētspējīgu valsts identitāti. LI izplata informāciju un sagatavo drukātus, audiovizuālus un interaktīvus informatīvus materiālus par Latviju, kā arī organizē Latvijas popularizēšanas pasākumus Latvijā un ārvalstīs. Visi LI produkti ir brīvi pieejami ikvienam valsts iedzīvotājam reprezentatīviem mērķiem.

Mediju kontaktiem: Kaspars Rūklis, LI sabiedrisko attiecību speciālists, tālr.: 67503653, 29405048; e-pasts: Kaspars.Ruklis@li.lv