Latvijas Institūta (LI) direktore Aiva Rozenberga ar kolēģiem pirmdien, 23. maijā tikās ar Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes (LU SZF) studentiem, lai “Latvijas stāstu darbnīcā” apspriestu ar Latvijas popularizēšanu ārvalstīs saistītus jautājumus un uzzinātu studentu skatījumu par stāstiem un vēstījumiem, ko izmantot Latvijas ārējā komunikācijā.
LU SZF studenti uzskata, ka pasaulē jāstāsta mūsu veiksmes stāsti par cilvēkiem, uzņēmumiem un sportu. Svarīgi ir runāt nevis par vietām, kas ir jāredz, bet par lietām, kas jāpiedzīvo. Par latviešiem studenti saka šādi: “Latvietis ir kā sīpoliņš - tāds vēss, bet kopumā ir jau OK”. Latvija ir svētku zeme, kur vasarā ik nedēļas nogali norisinās dažādi svētki, kuros var piedalīties gan klātienē, gan virtuāli, jo viss, kas Latvijā notiek, ir atrodams internetā, un tas ir īpaši raksturīgs Latvijai. Studenti uzsvēra arī to, ka latviešu folkloras zīmes ir skaists dizaina elements, ko daudzi Latvijā izmanto dažādos mūsdienīgos veidos, kā arī to, ka ziedu pasniegšana Latvijā ir ļoti svarīga – katram dzīves gadījumam ir savas tradīcijas kā un kādi ziedi jāpasniedz.
“Latvijas stāstu darbnīcas” jau notikušas Ventspils Augstskolā, Vidzemes Augstskolā, Liepājas Universitātē un Latvijas Universitātē. Arī Latvijā studējošajiem ārzemju jauniešiem Latvijas Institūts sarīkojis pirmo “Latvijas stāstu darbnīcu” ar nosaukumu “Stories of Latvia”, kas notika 9. maijā radošās darbības nedēļas “Radi! 2016” ietvaros.

Attēli no Latvijas stāstu darbnīcas: https://flic.kr/s/aHskzFHk5h