Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātu izveidojis visaptverošu un apjomīgu filmu kolekciju no klasikas līdz mūsdienām, 25 DVD diskos tematiski sakārtojot 70 dažāda garuma un žanru filmas. Sagatavotā izlase ietver Latvijas kino vēstures un šodienas iespaidīgākās un raksturīgākās lappuses. Filmu izlase tiek dāvināta Latvijas vēstniecībām ārvalstīs, tādējādi nodrošinot to pieejamību Latvijas valsts piederīgajiem ārvalstīs.

 

Papildinot Latvijas kino popularizēšanu ārzemēs, Latvijas Institūts sadarbībā ar Inspired Digital ir izveidojis interaktīvo šķirkli Latvijas oficiālajā Facebook lapā.

Šķirklis veidots kā tests, kurā ārzemju Facebook lietotāji, atbildot uz atraktīviem jautājumiem, noskaidro latviešu filmu tēlu, kuram visvairāk atbilst viņu rakstura iezīmes un ikdienas paradumi. Turklāt tiek piedāvāta informācija, kurās vēstniecībās ārvalstīs ir pieejamas nosūtītās filmas. Interaktīvajam šķirklim angļu valodā "Latvian Film Collection" var piekļūt šeit: http://ej.uz/Latvian_Film_Collection