Piektdien, 12.jūnijā Latvijas Institūts rīkoja sociālo tīklu viedokļu līderu (influenceru) diskusiju - darbnīcu par Latvijas tēla veidošanu sociālajos tīklos un komunikācijas stiliem, veidiem un platformām, kas būtu visatbilstošākie uzrunājot jauniešu auditoriju Latvijā un pasaulē.

Par valsts tēlu tiek runāts politiskajā un ekonomiskajā līmenī, taču kādu Latviju redz jaunākā paaudze, sevišķi tie, kuriem seko vienaudži, proti, influenceri?  Ar mērķi noskaidrot kas būtisks un izceļams ir paaudzei, kura turpinās būvēt mūsu valsti, Latvijas Institūts rīkoja radošo darbnīcu, kurā piedalījās vairāki sociālo tīklu viedokļu līderi, tostarp, Evelīna Pārkere, Agnese Rakovska, Beta Beidz, Rojs Rodžers, Rūta Dvinska, Māra Upmane – Holšteine, Deniss Ševeļovs, Indra Salceviča un citi.

Uzrunājot klātesošos, LI direktore Vita Timermane – Moora aicināja viņus proaktīvi uzņemties iniciatīvu – saredzēt iespēju un rīkoties. “Šodien atbildība ir  jaunā brīvība un tā ir mūsu brīvība izvēlēties un uzņemties atbildība par to, ko mēs  darām un kādas sekas rada mūsu rīcība,” teica LI direktore.

Pasākuma idejas autore, Latvijas Institūta Simtgades projektu vadītāja Kristīne Komarovska pastāstīja ar ko nodarbojas Latvijas Institūts,  kā arī uzsvēra to, ka influenceru loma pieaug  arī valsts tēla veidošanā, jautājumos par valsts drošību un citos sektoros, kā arī cik būtiski ir apzināties draudus un iespējas, ko var veidot ar influenceru diplomātiju, kas ir būtībā jauna publiskās diplomātijas forma, par kuru sabiedrībā jāuzsāk būtiskas diskusijas, jo viedokļu līderu spēks ir ne tikai pārdot preces , vietas un lietas, bet ietekmēt politisko gaisotni valstī, ietekmēt sabiedrības normas, vērtības un arī izpratni par patriotismu.

Sarunas un jauniešu viedokļu līderu kopīgi veiktie uzdevumi atklāja gan kopīgās vērtības, kas, izrādās ir nozīmīgas visām paaudzēm, gan tās, kuras īpaši aktuālas tieši jaunajai paaudzei.

Ar asociācijas spēles palīdzību tikšanās dalībnieki impulsīvi izveidoja personiskus stāstus, kas atspoguļo katra individuālo Latviju:

Kādu maigu dienu Rainis un Aspazija pastaigājās pa Bauskas mežā, visapkārt bija zaļš un gaiss bija tīrs. Viņi runāja par Latviju, par visu, sākot no hokeja un beidzot ar astroloģiju. Rainis pacēla zīli no zemes un teica: “Tie esam mēs”. “Neiespējami!”, atbildēja Aspazija.

Latvija, šī lepnā prievīte. Pasaulē zināma ar  Aerodium un Dziesmu svētkiem. Man mīļa ar Mielavu un Jumpravu. Sēžu šeit, LNB un domāju par ceptiem kartupeļiem un gotiņām. Būtu labāk, ja šeit būtu Levits.

Zemnieks no Kurzemes veidoja saldējumu krājumu, jo viņam ir vāja izglītība no RSU, viņš lieto mildronātu, tāpēc viņš mierīgi var spēlēt hokeju svaigā gaisā, mežā.

 

Diskusijā par Latvijas  stiprajām pusēm tēla veidošanai nākotnē, galvenie akcenti tika likti uz vienlaicīgu pieeju dabai, veselīgai pārtikai un mūsdienu tehnoloģijām. Liela  nozīme piešķirta vietējo kopienu spēkam (piemēram, Kalnciema kvartāls, Tallinas ielas kvartāls u.c.).  Viedokļi dalījās par tendencēm,  kas valsts tēla veidošanas perspektīvā var kalpot par veiksmīga Latvijai valsts tēla atspērienu - jaunieši aicināja izvērtēt veiksmīgas Latvijas tēla stāstus, kuri vairāk vai mazāk raksturo Latviju, bet kuriem līdz galam nav iespējams noticēt vai piekrist. 

Radošās darbnīcas noslēgumā sociālo tīklu viedokļu līderi apsprieda un dalījās ar idejām LI Instagram konta @latvialikesyou foto karikatūrām. 

Šī ir pirmā šāda veida radošā darbnīca, taču nākotnē tās tiks turpinātas ar dažādām sabiedrības pārstāvju grupām.