Latvijas Institūts (LI) aicina savus Doma laukuma kaimiņus – pārstāvjus no uzņēmumiem un organizācijām, kas strādā Doma laukuma apkaimē Vecrīgā – uz Baltā galdauta svētkiem, kas notiks pirmdien, 2. maijā no 11:00 līdz 12:30 Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas iekšpagalmā, Pils ielā 20. Ar šo pasākumu LI vēlas mudināt latviešus visā pasaulē līdz Latvijas simtgadei Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4.maijā iedzīvināt jaunu Baltā galdauta svētku tradīciju.

LI rīkotajos svētkos paredzēts sapulcēties pie balti klāta galda, savstarpēji iepazīties, teikt svētku novēlējumus Latvijai, nodziedāt kādu dziesmu, kā arī mieloties ar kādā Latvijas mazpilsētā ceptu kliņģeri. Īpašu pārsteigumu par godu LI Baltā galdauta svētkiem ir apsolījis karikatūrists Māris Bišofs, dziedātājs Normunds Ķietis un folkloras kopa “Talsi”.

Latvijas simtgades birojs ir aicinājis latviešus Latvijā un ārzemēs atzīmēt 4. maiju ar savu ģimeni, draugiem un kaimiņiem, nosvinēt to, ka Latvijai ir pašai sava valsts un pārrunāt, ko visi kopā vēlamies Latvijai uzdāvināt simtajā dzimšanas dienā. Atsaucoties šim aicinājumam, LI rīko svētkus saviem kaimiņiem, lai pēc tam par tiem pastāstītu latviešiem ārzemēs un rosinātu viņus svinēt 4. maiju, lai kurā pasaules malā viņi atrastos.

LI sadarbībā ar portālu “Delfi” aicina arī citus Baltā galdauta svētku rīkotājus, īpaši ārpus Latvijas, iemūžināt savus svētkus fotogrāfijās un dalīties ar tām sociālajos tīklos Facebook, Twitter, Instagram, Flickr, YouTube, Draugiem.lv un citos, izmantojot tēmturus #mans4maijs un #BaltaisGaldauts. Interesantākās fotogrāfijas “Delfi” plāno publicēt atsevišķā Baltā galdauta svētkiem veltītā sadaļā portālā www.delfi.lv.

 

Vairāk informācijas par Baltā galdauta svētku ideju: www.lv100.lv