Ikgadējā grāmatu mākslas konkursa žūrija izvirzījusi Latvijas Institūta (LI) brošūru sēriju „Informatīvie materiāli par Latviju svešvalodās” balvai “Zelta ābele 2015”.

 

Sērijas septiņas brošūras angļu valodā sniedz ieskatu dažādos Latvijas dzīves aspektos – nācijas veidošanās vēsturē (From Tribe to Nation: A Brief History of Latvia), apģērbā (Dress Code: Latvian), ēšanas un gatavošanas tradīcijās (From Peasant to Pleasant: The Cuisine of Latvia), kultūrā (Culture: The Key to Latvia), galvaspilsētas dzīvē (The Many Faces of Riga), dzīvesveidā, kas cieši savīts ar norisēm dabā (Sunny Days & Frozen Bays: Nature in Latvia) un mūsdienu Latvijas valsts dzīvē (Latvia Today).

 

“LI mērķis, veidojot brošūras, ir bijis radīt vizuāli patīkamus un saturiski viegli uztveramus informatīvos materiālus par Latviju. Esam centušies informāciju pasniegt ar nelielu pašironijas un humora devu, ieintriģējot lasītājus un mudinot pašiem meklēt un uzzināt vairāk par mūsu valsti, tradīcijām, kultūru un cilvēkiem,” stāsta LI informatīvo projektu koordinatore Sandra Īriste.

 

Brošūru dizainu veidojusi Rhino Dizaina aģentūra, materiāli iespiesti tipogrāfijās Talsu tipogrāfija un Veiters Korporācija. Savukārt tekstus radījuši LI darbinieki kopā ar dažādu jomu ekspertiem.

 

Balvai nominētās grāmatas būs pieejamas publikas apskatei

-Latvijas Grāmatu izstādē Ķīpsalā no 26. līdz 28.februārim

-Grāmatu namā Valters un Rapa no 1. līdz 15.martam,

-Rīgas Centrālajā bibliotēkā no 14. līdz 27.aprīlim,

-Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, 5.stāvā, no š.g. 2.aprīļa līdz 2017.gada 1.aprīlim

Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkā no 27.marta līdz 20.maijam.

 

Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti svinīgajā ceremonijā š.g. 31.martā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

 

Grāmatu mākslas konkurss “Zelta Ābele” notiek jau 23.reizi, un šogad konkursā 42 izdevēji pieteikuši kopumā 101 grāmatu deviņās kategorijās. Balvai nominētas 43 grāmatas, savukārt balva par mūža ieguldījumu grāmatniecībā piešķirta redaktorei Ligitai Bīberei.