9. oktobrī Latvijas Institūtā norisinājās vecāko klašu skolēnu un studējošo jauniešu diskusija “Mans Latvijas tēls”. Pasākums tika rīkots ar mērķi noskaidrot, kādu Latviju redz mūsu valsts jaunā paaudze, diskusiju centrā izvirzot tēmu - kas un kāds ir Latvijas tēls, un kādi ir nozīmīgākie izaicinājumi Latvijas tēla veidošanas procesā. Pasākuma dalībniekus uzrunāja Latvijas Institūta vadītāja Vita Timermane – Moora, tālāk dodot vārdu diskusiju vadītājai - Latvijas Politologu biedrības valdes priekšsēdētājai Žanetai Ozoliņai.

 

Jaunieši aktīvi iesaistījās diskusijās un dalījās ar domām par to, ko katram individuāli nozīmē tās tēls, ko katrs izprot ar jēdzienu Latvija – zemi, kur dzīvojuši mūsu senči, vai Latviju kā valsti. Diskusiju noslēgumā tika apkopotas vienojošās pamattēmas, jeb bloki, uz kuriem nākotnē būtu būvējams Latvijas tēls: Latvija kā vērtību zeme; Latvijas daba; Latvija kā demokrātiska valsts, kuras pamatā ir izcili cilvēki; Latvijas vietas; Latvija kā kultūras, mūzikas un sporta izcilību zeme; Latvija kā jaunuzņēmumu zeme; Latvija kā dzīvesstila zeme; Latvija kā sajūtu zeme; Latvija kā attīstītas ekonomikas un tehnoloģiju zeme.

 

Šis ir uzskatāms par pirmo pasākumu diskusiju ciklā, kura mērķis ir apkopot Latvijas studējošo jauniešu redzējumu par to, kādam jābūt Latvijas tēlam un kādas inovatīvas pieejas izmantojamas tēla veidošanā. Diskusiju organizēja Latvijas Institūts sadarbībā ar Latvijas Politologu biedrību.