27.06
2019
Par LI vadītāju kļūst Vita Timermane-Moora

Par LI vadītāju kļūst Vita Timermane-Moora

No 2019. gada 1. jūlija Latvijas Institūta vadītājas amatā uz laiku ir iecēlta karjeras diplomāte Vita Timermane-Moora. Ārlietu ministra pārraudzībā esošās iestādes vadību ministrs Edgars Rinkēvičs ilggadējai diplomātei uzticējis, lai nodrošinātu pārmaiņu vadību un sagatavotu institūta pārveidošanu par publisku nodibinājumu. Latvijas Institūta statusa maiņa ļaus nostiprināt organizācijas autonomiju, paātrināt lēmumu pieņemšanu un efektīvi piesaistīt finansējumu.

 

Līdz šim Vita Timermane-Moora pildīja padomnieces pienākumus Ārlietu ministrijas Stratēģiskās komunikācijas projektu grupā, koordinējot Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas norisi, savukārt pirms tam pildīja diplomātisko dienestu Latvijas vēstniecībā Beļģijā. Vita Timermane-Moora Ārlietu ministrijā strādā kopš 1998. gada un ir strādājusi Latvijas vēstniecībā Francijā un pārstāvniecībā UNESCO, vadījusi lielus starptautiskus publiskās diplomātijas projektus Francijā, Beļģijā un Luksemburgā (“Pārsteidzošā Latvija”, “Francijas pavasaris”, “Latvijas prezidentūras kultūras programma”, Rīga 2014 tematiskā līnija “Dzintara ādere” u.c.), kā arī koordinējusi tādus Eiropas Savienības komunikācijas projektus Latvijā kā “Eiropas Savienības dārza svētki”. Vita Timermane-Moora saņēmusi Francijas Literatūras un mākslas ordeni. Pirms iestāšanās diplomātiskajā dienestā Vita Timermane-Moora bija profesionāla mūziķe.

vairāk

09.05
2019
Atvērto durvju diena LI noslēgusies

Atvērto durvju diena LI noslēgusies

9.maijā Latvijas Institūts piedalījās Valsts pārvaldes Atvērto durvju dienās un kopā ar skolēniem atskatījās uz Latvijas pozitīvas atpazīstamības veicināšanas kampaņām kopš iestāšanās ES un sniedza ieteikumus, kā popularizēt Latviju nākamajos 100 gados.

 

LI sabiedrisko attiecību speciāliste P.Prauliņa iepazīstināja skolēnus ar valsts tēla veidošanas pamatprincipiem un vēsturi, un aplūkoja gan LI, gan citu institūciju iniciatīvas valsts pozitīvas starptautiskas atpazīstamības veicināšanā. Atvērto durvju dienā LI viesojās 16 Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma studenti.

 

vairāk

09.04
2019
Aicinām uz Atvērto durvju dienu Latvijas Institūtā

Aicinām uz Atvērto durvju dienu Latvijas Institūtā

Valsts pārvaldes Atvērto durvju dienu ietvaros Latvijas Institūts 9.maijā aicina skolēnus atklāt un izprast Latvijas institūta ikdienu un atskatīties, kā ir veidojies Latvijas valsts tēls kopš iestāšanās Eiropas Savienībā!

 

No 8. līdz 10. maijam valsts pārvaldes iestādēs norisināsies Atvērto durvju dienas, apmeklētājiem dodot iespēju uzzināt un saprast, kā strādā mūsu valsts. Savas durvis skolēnu grupām vērs vairāk nekā 30 dažādu iestāžu un to filiāļu, organizējot interaktīvus pasākumus, ekskursijas, radošās darbnīcas, izstādes, konkursus un citas aktivitātes.

 

Viena no aktuālajām šā gada tēmām – Latvijas 15. gadadiena Eiropas Savienībā, tāpēc Latvijas institūts piedāvā atskatīties, kā ir veidojies Latvijas valsts tēls kopš iestāšanās Eiropas Savienībā, kas paveikts valsts pozitīvas atpazīstamības veicināšanai Latvijas simtgadē un arī piedāvās ieteikumus, kā popularizēt Latviju nākamajos 100 gados.

 

Skolām jāpiesakās līdz 30.aprīlim, sūtot pieteikumu brīvā formā ar dalībnieku skaitu uz e-pastu info@li.lv vai pa telefonu 67 503 663. 9.maijā ir paredzēts rīkot divas stāstu darbnīcas: 11:00-13:00 un 15:00-17:00.

 

Valsts kanceleja Atvērto durvju dienu iniciatīvu vada kopš 2011. gada, un ik gadu tā gūst plašu atsaucību gan no valsts iestāžu, gan apmeklētāju puses.

 

Mūsu profils: https://atvertodurvjudiena.lv/institution/latvijas-instituts/

 

Foto: Ieva Čīka. LETA

vairāk

06.03
2019
Jauni rīki latviešu valodas apguvei un tulkošanai

Jauni rīki latviešu valodas apguvei un tulkošanai

Latviešu valodas aģentūra izveidojusi jaunu elektronisku latviešu valodas pašmācības rīku A1 un A2 līmeņa apguvei elaipa.lv. Savukārt jaunākos mākslīgā intelekta sasniegumus latviešu valodai – pasaules atzinību guvušas mašīntulkošanas sistēmas, runas atpazīšanas rīkus un Nacionālo terminu datubāzi – ietver valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platforma Hugo.lv.

 

„Latviešu valoda nav maza valoda. Pasaulē ir ap 7000 valodu, un latviešu valoda ietilpst lielo valodu grupā ar vismaz vienu miljonu lietotāju. Esam gandarīti, ka ikvienam interesentam ir nodrošināta iespēja ērti un daudzveidīgi apgūt latviešu valodu,” elaipa.lv atklāšanas pasākumā pauda Latviešu valodas aģentūras direktors Jānis Valdmanis. Jau drīzumā lietotājiem būs iespēja pilnveidot savas zināšanas arī B1 līmenī.

 

Savukārt tehnoloģiju uzņēmuma “Tilde” radītais Hugo.lv ir īpaši pielāgots risinājums valsts pārvaldes vajadzībām un nodrošina automatizētu tulkošanu latviešu, angļu un krievu valodā, izmantojot jaunākās neironu mašīntulkošanas tehnoloģijas, kas būtiski uzlabo tulkojumu kvalitāti. Jaunā platforma ietver arī publiski pieejamus tulkošanas un balss apstrādes rīkus, ko var izmantot jebkurš iedzīvotājs. Ar jauno platformu var tulkot tekstus, dokumentus, interneta lapas. Attīstoties balss tehnoloģijām, platformā "Hugo.lv" ir iekļauti modernākie runas atpazīšanas un sintēzes rīki. Runas atpazinējs nodrošina runas pārvēršanu tekstā no iepriekš ierakstīta audiofaila vai diktēta teksta, savukārt balss sintēze sniedz iespēju rakstīto tekstu izrunāt balsī.

 

Tāpat projekta ietvaros izveidota plašākā latviešu valodas terminu datubāze "Latvijas Nacionālā terminu datubāze", kurā ietilpst vairāk nekā 400 000 terminu šķirkļu.

vairāk