27.12
2017
Ārvalstniekus interesē Latvijas kultūra, jaunuzņēmumi un sasniegumi

Ārvalstniekus interesē Latvijas kultūra, jaunuzņēmumi un sasniegumi

Latvijas institūts (LI) 2017.gadā koordinējis vairāk nekā 80 ārvalstu žurnālistu vizītes Latvijā, iepazīstinot ar valsts simtgades svinību programmu, vēsturi un dažādu nozaru attīstību. Savukārt valsts oficiālo sociālo tīklu kontu sekotājus šogad visvairāk interesējuši ieraksti, kas atspoguļo latviešu svētkus, tradīcijas un starptautiskos sasniegumus, īpaši sportā.

 

Šā gada laikā Latvijā visvairāk esam uzņēmuši žurnālistus no Eiropas, piemēram, Vācijas, Skandināvijas, Ukrainas, Polijas, Spānijas, Portugāles, Francijas, Lielbritānijas un Baltijas valstīm. Tieši ar Baltijas valstu žurnālistu vizīti šogad tika atklāta LI Simtgades mediju programma, kuras laikā žurnālisti no Lietuvas un Igaunijas televīzijām, radio, interneta un drukātajiem medijiem piedalījās 4.maija svētkos un devās reģionālajā vizītē uz Latgali. Vizītes laikā Baltijas valstu žurnālisti apmeklēja arī Brīvības pieminekli, Latvijas Nacionālo bibliotēku, dažādus jaunuzņēmumus, tikās ar valsts pārvaldes pārstāvjiem, pārrunāja aktualitātes ar studentiem un kultūras darbiniekiem.

 

Kā vienu no nozīmīgākajām vizītēm var minēt pirmo Dienvidkorejas mediju delegāciju Latvijā, kuru LI rīkoja ciešā sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Korejas Republikā. Žurnālistu uzmanības centrā lielākoties bija Latvijas ekonomikas attīstība, attiecības ar Krieviju, starptautisko partneru militārās aktivitātes, kā arī kultūra – dažādi starptautiski koncerti, izstādes, valsts mēroga pasākumi.

 

Tāpat pastiprinātu uzmanību Latvijai pievērsa Kanādas žurnālisti, kas skaidrojams ar Kanādas lēmumu vadīt daudznacionālo kaujas grupu Latvijā. Mediju pārstāvji no ASV izrādīja interesi par Latgali un tūrisma iespējām valstī. Līdzīgs interešu loks bija arī LI uzņemtajiem žurnālistiem no Ēģiptes, kuri gribēja uzzināt vairāk par ekonomisko saišu stiprināšanu starp abām valstīm, kā arī gastronomijas un tūrisma iespējām. Arvien aktīvāk esam uzrunājuši kultūras žurnālistus, kuriem ir liela interese par Latvijas grāmatu izdevēju, muzeju, koncertu piedāvājumu. Tāpat augusi arī žurnālistu interese par jautājumiem, kuri saistīti ar jaunuzņēmumu dibināšanu un inovatīvu produktu radīšanu.

 

LI Simtgades mediju programma turpināsies arī nākamgad, un prognozējams, ka uzņemto ārvalstu žurnālistu skaits dubultosies. Šobrīd interesi par Latvijas valsts simtgades svinību atspoguļošanu dažādos aspektos izrādījuši žurnālisti no Eiropas valstīm, ASV, Austrālijas, kā arī Ķīnas, Krievijas, u.c.

 

Intereses par Latviju pieaugums vērojams arī sociālo tīklu lietotāju vidū. LI ir vairāku sociālo tīklu kontu uzturētājs. Vispopulārākais LI uzturētais Facebook konts ir If you like Latvia, Latvia likes you (IYL), kas ir Latvijas oficiālais konts angļu valodā, paredzēts saziņai ar ārvalstniekiem, kuri interesējas par Latviju. Otrais LI uzturētais Facebook konts ir Kaut kas mīļš no Latvijas (KKM), kas tika izveidots 2016.gadā un paredzēts saziņai ar diasporu latviešu valodā. Trešais Facebook konts – Latvian Institute – ir sasaistīts ar LI Twitter kontu, atspoguļojot svarīgākos notikumus Latvijā un Latvijas cilvēku sasniegumus pasaulē.

 

Tāpat kā citus gadus, arī šogad LI uzturēto kontu sekotājus visvairāk interesējuši ieraksti, kas atspoguļo latviešu svētkus, tradīcijas un starptautiskos sasniegumus, īpaši sportā. Visvairāk skatītais ieraksts IYL kontā, sasniedzot teju pusmiljonu auditoriju, bija īss video par latviešu Jāņu tradīcijām, kam seko vēsts par Maira Brieža uzvaru cīņā par Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona titulu.

 

Kontā KKM vispopulārākais bijis pirms Līgo svētkiem ievietotais ieraksts par japāņu puisi Masaki, kurš sveica Latviju Jāņos ar dziesmu “Pie Dieviņa gari galdi”. Otro vietu ieņem ieraksts, kas veltīts latviešu valodai Starptautiskajā dzimtās valodas dienā, bet trešo – simtgades projekta TUESI.LV sadarbībā ar LI veidotais patriotiski sirsnīgais videostāsts par Lailu Uisku, modes dizaineri no Lejasciema.

 

Facebook kontā Latvian Institute vislielāko auditoriju sasniegusi ziņa par Latvijas dizaineres Santas Meikulānes iegūto Amerikas arhitektūras balvu 2017, bet Twitter kontā Latvian Institute – ieraksts, kas veltīts Latvijas de facto neatkarības atgūšanai 1991.gada 21.augustā, darot iespējamu 2018.gadā svinēt mūsu valsts simtgadi.

 

Vispārīgi šā gada laikā pasaules mediji pastiprinātu uzmanību Latvijai pievērsa pēc Latvijas tenisistes Aļonas Ostapenko gūtās uzvaras French Open turnīrā, kā arī basketbolista Kristapa Porziņģa sasniegumiem, spēlējot Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienībā Ņujorkas Knicks. Tāpat jāatzīmē britu raidsabiedrības BBC lēmums iekļaut Latvijas Nacionālo bibliotēku starp 10 skaistākajām un modernajām bibliotēkām pasaulē, kompānijas Aerones īstenotais pirmais izpletņlēciens no drona, kā arī lēmums piešķirt Latvijas pilsonību pasaulslavenajam baletdejotājam Mihailam Barišņikovam.

 

 

Uzziņai

 

LI uzturētie konti 2017.gadā

 

If you like Latvia, Latvia likes you (IYL):

  • 113,328 patīk, kas ir 6% pieaugums no 2016;
  • ieraksti gada griezumā skatīti 13 miljonus reižu, 7,7 milj. no tiem – unikālie skatītāji;
  • DDB Latvija veidotajā Latvijas ietekmīgāko mediju zīmolu topā Facebook vidē konts šogad gandrīz nemainīgi atrodas 6.vietā, apsteidzot virkni tradicionālo plašsaziņas līdzekļu.

 

Kaut kas mīļš no Latvijas (KKM):

  • 3270 patīk, kas ir vairāk nekā dubultā no 2016;
  • ieraksti gada griezumā skatīti 1,6 miljonus reižu, no kuriem teju miljons – unikālie skatītāji.

 

Twitter konts Latvian Institute:

7606 sekotāji, kas ir 10% pieaugums no 2016.

 

Valsts oficiālā mājas lapa Latvia.eu:

2017. gadā skatīta 404,436 reižu.

vairāk

21.12
2017
Priecīgus Ziemassvētkus!

Priecīgus Ziemassvētkus!

Dārgie draugi, kolēģi un sadarbības partneri!

Milzu paldies par visu, ko šogad kopā esam piedzīvojuši, kur kopā esam līdzdarbojušies un ko sasnieguši!

Gada izskaņai tuvojoties, Latvijas institūts Jūs arī šogad sveic ar mazliet neparastu kartīti. Tā noderēs, aicinot savus draugus un ikvienu Latvijas draugu apmeklēt mūsu zemi nākamajā – 2018. gadā, kad svinēsim savu simtgadi!

Kartīti varat lejupielādēt šeit.

Iespējams, ka svētku laikā noderīga būs arī video pamācība, kā darināt latviešu tradicionālo Ziemassvētku rotājumu – puzuri.

 

Sirsnībā,

Latvijas institūts

vairāk

05.12
2017
Aicinājums fotogrāfiem

Aicinājums fotogrāfiem

Latvija ir tīra, zaļa, droša un mūsdienīga Ziemeļeiropas valsts pie Baltijas jūras ar bagātu kultūras mantojumu, novatorisku garu un izcilām personībām. Tuvojoties Latvijas valsts simtgadei, tiešās pārvaldes iestāde “Latvijas institūts” (turpmāk – LI) vēlas atjaunināt un papildināt LI fotogaleriju ar augstas kvalitātes un izšķirtspējas Latviju reprezentējošiem fotoattēliem.

 

LI aicina fotogrāfus caurskatīt savas fotoattēlu galerijas un atbalstīt LI fotogalerijas papildināšanu. Ja Jums ir Latvijas tautu, tradīcijas, dzīves stilu, ainavas, kultūrvidi vai dabu raksturojošs fotoattēls, un Jūs labprāt vēlētos ar to dalīties, kļūstot par neformālo Latvijas vēstnesi un tēla radītāju ārvalstu auditorijās, lūdzu sazinieties ar Agniju Biruli (telefona numurs: 67 503 663, e-pasts: agnija.birule@li.lv), lai vienotos par fotoattēla izmantošanas nosacījumiem.

 

LI fotoattēlu galerija ir pieejama ārvalstu medijiem, Latvijas un ārvalstu vēstniecībām, Latvijas valsts un pašvaldību institūcijām, starptautiskiem, nekomerciāliem un Latviju popularizējošiem pasākumiem. LI piedāvā fotoattēlus brīvi izmantot ar mērķi popularizēt Latviju ārvalstīs vai starptautiskos pasākumos Latvijā. Katrā no fotoattēla izmantošanas reizēm tiek norādīts autortiesību īpašnieks. 

 

Foto: Reinis Oliņš 

vairāk

27.11
2017
Latviešu Ziemassvētku rotājumi izstādīti Dānijas plakātu muzejā

Latviešu Ziemassvētku rotājumi izstādīti Dānijas plakātu muzejā

Dānijas Plakātu muzeja rīkotajā Eiropas Ziemassvētku rotājumu izstādē Orhūsā Dānijā apskatāmi arī latviešu amatnieces Ausmas Spalviņas salmu puzuris un stikla mākslinieces Ievas Krūmiņas dizaina priekšmeti – putni.

 

Dānijas Plakātu muzejs Orhūsā šajā pirmsadventes laikā ir izveidojis Ziemassvētku rotājumu izstādi, kurā piedalās 33 Eiropas valstis, arī Latvija. Katra valsts izstādē atklāj savas Ziemassvētku svinēšanas tradīcijas un kultūrai raksturīgo.

 

Latvijas institūts, atsaucoties Dānijas plakātu muzeja aicinājumam, Ziemassvētku rotājumu izstādei nosūtīja divu latviešu mākslinieču darbus, pārstāvot gan tradicionālās, gan mūsdienu latviešu Ziemassvētku rotāšanas tradīcijas. A.Spalviņa, godinot latviskās tradīcijas un Latvijas valsts simtgadi, darināja salmu puzuri no simts kristāliem. Puzuris ir viens no senākajiem Ziemas saulgriežu rotājumiem, kas latviešu sētas greznojis jau krietnu laiku pirms Ziemassvētku eglītes. I.Krūmiņa, pārstāvot mūsdienu stikla amatniekus, izstādei radīja dizaina priekšmetus – putnus kausētā stikla tehnikā.

 

Latvijas institūts izstādē piedalās, lai popularizētu Ziemassvētku rotājumu tradīcijas, līdzās citām Eiropas valstīm parādot, cik dažādas un kulturāli bagātas ir Latviešu svētku svinēšanas ieražas.

 

Foto: Dānijas Plakātu muzejs

vairāk