23.02
2018
Ielūdzam uz Latvijas simtgadei veltīta videoklipa pirmizrādi

Ielūdzam uz Latvijas simtgadei veltīta videoklipa pirmizrādi

Latvijas institūts (LI) ielūdz uz Latvijas valsts simtgadei (LV100) veltīta videoklipa latviešu un angļu valodās pirmizrādi pirmdien, 2018. gada 26. februārī, plkst. 15:30 Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30. Klips radīts sadarbībā ar reklāmas aģentūru DDB Latvia un studiju Tritone Studio.

 

“Sava valsts ir liela vērtība – mums visiem ar savu enerģiju, domām un darbiem tā ir jānes cauri pārbaudījumiem un jāsvin mūsu kopīgie sasniegumi. Latvijas simtgades svinību gads ir iespēja atgādināt sev un pasaulei, ka mēs esam demokrātiska sabiedrība ar dziļām saknēm un stipru valstsgribu,” norāda LI direktore Aiva Rozenberga.

 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam informēt par savu dalību pasākumā līdz 2018. gada 26. februāra plkst. 12:00, rakstot uz e-pasta adresi info@li.lv vai telefoniski – 67503663.

 

Vairāk informācijas:

Ieva Stare, LI LV100 projektu vadītāja

ieva.stare@li.lv, 67503639

 

vairāk

20.02
2018
Atklāta simtgades programma Vācijā

Atklāta simtgades programma Vācijā

17. februārī Latvijas Republikas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Baltijas mūzikas festivāla ietvaros Berlīnes koncertnamā Konzerthaus Berlin ar uzrunu atklāja Latvijas valsts simtgades svinības Vācijā, kas sākās ar mediju semināru vācu kultūras un tūrisma žurnālistiem, iepazīstinot ar Latvijas simtgades programmu, un sekojošu izcilās ērģelnieces Ivetas Apkalnas koncertu. Latvijas valsts simtgades programmu un centrālos notikumus žurnālistiem prezentēja Latvijas institūta direktore Aiva Rozenberga.

Baltijas mūzikas festivāls Berlīnē ieskandina Latvijas simtgades svinības Vācijā. Festivāla ietvaros uzstājas tādi Latvijas mūziķi kā Iveta Apkalna, Valsts Akadēmiskais koris Latvija, vokālais ansamblis Latvian Voices, māsas Skrides un Kristīne Blaumane.

Latvian Voices koncerta ietvaros 21. februārī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra rīkos ekonomisko semināru, kurā pasākuma dalībnieki tiks iepazīstināti ar Latvijas investīciju vidi un veiksmīgiem Latvijas uzņēmumiem, kuri meklē sadarbības partnerus Vācijā.

Simtgades svinības Berlīnē tiks ievadītas arī ar Latvijas Televīzijas dokumentālās filmas “Paslēpes mūzikā. Elīna Garanča” pirmizrādi pasaulslavenās operdziedātājas klātbūtnē 20. februārī. Filma tiks demonstrēta starptautiskajā filmu tirgū Avant Première, kas notiek paralēli kinofestivālam Berlinale.

19. februārī Berlīnē Nacionālais kino centrs kopā ar Lietuvas un Igaunijas partneriem rīkos Baltijas valstu simtgadēm veltītu pieņemšanu kinofestivāla Berlinale ietvaros.

Savukārt jau 18. februārī ar koncertu Berlīnes Universität der Künste savu simtgadei veltīto Eiropas koncertturneju noslēgs Baltijas Akadēmiju orķestris, kurā pārstāvēti talantīgākie Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas audzēkņi.

vairāk

05.02
2018
LATVIA 100 SNAPSHOT STORIES

LATVIA 100 SNAPSHOT STORIES

Simts īsi stāsti par mūsu apziņas kodiem, vērtībām un tikumiem, īpašiem cilvēkiem, lietām un vietām – par godu Latvijas simtgadei, Latvijas institūts izdevis jaunu grāmatu angļu valodā ar nosaukumu “LATVIA 100 SNAPSHOT STORIES”. Ja vēlaties izmantot šo grāmatu Latvijas popularizēšanai ārvalstīs, lūdzu, aizpildiet šo anketu un mēs ar Jums sazināsimies.

Elektroniskā formātā tā pieejama šeit.

vairāk

15.01
2018
Maestro Marisa Jansona vārdā nosaukta jauna tulpes šķirne

Maestro Marisa Jansona vārdā nosaukta jauna tulpes šķirne

Par godu pasaulslavenā latviešu diriģenta Marisa Jansona 75. dzimšanas dienai, pie jauna vārda – Mariss Jansons – tikusi jauna tulpes šķirne. Viena no vietām, kur skaisto ziedu varēs apskatīt – Rundāles pils dārzā, kur tradicionāli pirms vairākiem gadsimtiem jau pastāvējusi “Holandes dobe”.

 

Piedaloties Latvijas vēstniecei Nīderlandē Ilzei Rūsei un Nīderlandes vēstniekam Latvijā Pīteram Janam Langenbergam (Pieter Jan Langenberg), Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktoram Andrim Vilkam, šķirnes autoriem, Ārlietu ministrijas un Simtgades biroja pārstāvjiem, LNB ēkas korē vārdu jaunradītajai tulpei, parakstot īpašu sertifikātu, oficiāli piešķīra Latvijas institūta direktore Aiva Rozenberga. Savu muzikālo parakstu dāvanai pievienoja otrs šīs nedēļas jubilārs maestro Raimonds Pauls.

 

 “Šī jaunā šķirne ne vien cildina latviešu pasaules klases mūziķi Marisu Jansonu, bet arī simbolizē Latvijas un Nīderlandes kopīgo izpratni par ziedu kultūru, estētisko gaumi un profesionālismu ziedu audzēšanā,” pasākumā pauda I. Rūse. “Kad apmēram pirms gada tikāmies ar audzētājiem par šķirnes kandidātu, nevilcinoties izšķīrāmies par šo oranžas krāsas dzeltenu liesmu apvīto ziedu, kas, mūsuprāt, simbolizē Marisa Jansona mākslinieciskās izpausmes būtību, un vienlaicīgi – oranžā krāsa ir arī Nīderlandes karaliskā krāsa,” par tulpes izvēli stāstīja vēstniece. Vēstniecība arī vienojusies ar Rundāles pils vadību par īpaša stādījuma izveidošanu pavasara ziedu kolekcijā Rundāles pils dārzā, kur tradicionāli pirms vairākiem gadsimtiem jau pastāvējusi “Holandes dobe”.

 

“Lai mums visiem kopā izdodas radīt tikpat daudz lielisku stāstu par Latviju pasaulē, cik miljoniem Marisa Jansona ziedu kādu dienu priecēs cilvēkus dažādās valstīs,” parakstot īpašo sertifikātu, vēlēja A. Rozenberga. Tulpes selekciju veicis latviešu selekcionārs Juris Egle (Grobiņa), bet tās audzētājs un reģistrētājs Nīderlandē ir Jans Penningss (Jan Pennings). Ideja par tulpes šķirnes radīšanu Latvijas simtgadē izlolota Latvijas vēstniecībā Nīderlandē, akcentējot Latvijas atpazīstamību pasaulē, kas saistīta ar Marisa Jansona vārdu un mūsu valstis vienojošo ziedu un estētiskuma kultūru. Tādēļ Latvijas simtgades svinību kultūras programmas centrā plānoti vairāki notikumi Marisa Jansona zīmē, ko aizsāka simtgadei un Maestro veltītā jaunā tulpes šķirne.

 

Foto: Kaspars Garda

vairāk