15.06
2017
Seminārs “Cultura lettica: latviešu nacionālā kultūra un etniskā identitāte”

Seminārs “Cultura lettica: latviešu nacionālā kultūra un etniskā identitāte”

Krievijas Zinātņu akadēmijas N. Mikluho-Maklaja vārdā nosauktā Etnoloģijas un antropoloģijas institūta vadošā pētniece Dr. hist. Svetlana Rižakova ielūdz uz savas grāmatas “Cultura lettica: латышская национальная культура и этническая идентичность” un kompaktdiska ““Солнечное древо, медные корни”: латышская культура в образах и повседневности” prezentācijas semināru 2017. gada 16. jūnijā plkst. 16.00 Rīgā, Pils ielā 21, 1.stāvā. Svetlana Rižakova daudzus gadus veltījusi Latvijas kultūras izzināšanai, te veicot lauka pētījumus un piedaloties zinātniskajā dzīvē. Jaunie izdevumi, kas šogad iznākuši Maskavā, ar viņas pētījumu gaitu un rezultātiem iepazīstina interesentus Krievijā.  

Pasākumā piedalīsies tradicionālās dziedāšanas grupa “Saucējas”. Semināra norisi atbalsta Latvijas Institūts, Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Latvijas Universitātes literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuve.

vairāk

25.05
2017
Kā tu vari iesaistīties akcijā #izskrienLatviju pasaulē?

Kā tu vari iesaistīties akcijā #izskrienLatviju pasaulē?
  1. Lejuplādē Endomondo vai citu skriešanas/maršrutu izstrādes aplikāciju.
  2. Atver Endomondo/vai citas aplikācijas izveidotajā profilā sadaļu “create route”.
  3. Paņem blakus Latvijas karti un zīmē aptuvenu tās kontūru savas mītnes pilsētas kartē, piemērojot maršrutu vietējiem ceļiem, ielām, pastaigu takām.
  4. Saglabā izveidoto maršrutu un dodies pilsētā. Kad esi kartes izvēlētajā sākumpunktā, sāc aplikācijā izvēlēto Latvijas kartes maršrutu.
  5. Kad esi šo ceļu noskrējis, nogājis, izbraucis ar riteni - dalies ar savu sasniegumu sociālajos tīklos, pievienojot klāt tēmturi #izskrienLatviju, fotogrāfijas, īsu piezīmi par to, ka par godu Latvijas valsts 100gadei šādi nesat sveicienu saviem draugiem, paziņām, darba biedriem citās zemēs un aicināt arī viņus iepazīt savu pilsētu no jauna veselīgā Latvijas pastaigā/skrējienā, izmantojot šo maršrutu.

 

Jau izveidotos maršrutus skati šeit!

Neskaidrību gadījumā sazinies ar Latvijas institūtu: info@li.lv

 

vairāk

22.05
2017
Latvijas institūta organizētā vizītē Baltijas valstu žurnālisti iepazīstināti ar Latvijas simtgades aktualitātēm

Latvijas institūta organizētā vizītē Baltijas valstu žurnālisti iepazīstināti ar Latvijas simtgades aktualitātēm

Atklājot Latvijas simtgades svinības, Latvijas institūts no 3.maija līdz 5.maijam Latvijā organizēja Lietuvas un Igaunijas mediju pāstāvju vizīti uz Rīgu, Rēzekni, kā arī Daugavpili.

 

Vizītes laikā Baltijas valstu žurnālistiem bija iespēja viesoties Brīvības piemineklī, apskatīt Latvijas Nacionālo bibliotēku, kā arī aplūkot pasaulē plašu atzinību ieguvušā Latvijas iesācējuzņēmuma "Aerones" bezpilota lidaparātu un tikties ar tā izstrādātājiem. Savukārt pirmās dienas noslēgumā žurnālisti veltīja laiku Latgales vēstniecības "GORS" apskatei un pauda atzinību par akustiskās koncertzāles arhitektūru un nozīmīgumu.

 

Tāpat žurnālisti Pasienā piedalījās īpašā ozolu stādīšanas akcijā "Apskauj Latviju!", kā arī veltīja ievērojamu uzmanību Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vizītei un tikās ar projektā "Lavka" iesaistītajiem jauniešiem.

 

Baltijas valstu žurnālistu delegācija savas vizītes laikā apmeklēja arī Aglonas baziliku un Koknesē topošo "Likteņdārzu".

vairāk

22.05
2017
Ēģiptē plaši pazīstamu mediju pārstāvji atzinīgi novērtē Latvijas simtgades svinību programmas piedāvājumu

Ēģiptē plaši pazīstamu mediju pārstāvji atzinīgi novērtē Latvijas simtgades svinību programmas piedāvājumu

Ēģiptes mediju pārstāvji no "Ēģiptes Radio un TV padomes", "MENA" (Middle East and North Africa) aģentūras, avīzes un sociālās platformas "Veto gate", kā arī lielākā privātā laikraksta "Al Masry Al Youm" vizītē Latvijā uzturējās no 15.maija līdz 18.maijam, tiekoties ar Latvijas uzņēmējiem, kā arī iepazīstot Latvijas tūrisma piedāvājumu, apmeklējot Eiropas gastronomijas reģionu.

 

Latvijā žurnālisti tika iepazīstināti arī ar valsts vēsturi un kultūru, tiekoties ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Rīgas Tehniskās universitātes vadību, kā arī Siguldas pašvaldības pārstāvjiem.

 

Žurnālistu vizīti organizēja Latvijas vēstniecība Ēģiptē sadarbībā ar Latvijas institūtu ar mērķi veicināt publicitāti un zināšanas par Latvijas politiku, vēsturi, kultūru un ekonomiku.

vairāk