03.03
2020
Latvijas notikumi pasaulē tiks apkopoti vienotā kalendārā

Latvijas notikumi pasaulē tiks apkopoti vienotā kalendārā

Latvijas Institūts 2020.gadā platformu - kalendāru “Ar Latvijas vārdu pasaulē”/ “Latvian Events abroad” nodod tālākai attīstībai lielākajam diasporas ziņu portālam Latviesi.com.

 

Pēc veiksmīga testa perioda kalendāram / platformai, kurā veiksmīgi aizvadīti divi pilotprojekti -  “Latvija svin 100” un “Svinam svētkus kopā visā pasaulē” ( Ziemassvētku periodā), kas tika integrēta Latvia.eu, Ārlietu ministrijas, LV 100  un citās vietnēs, LI ir nolēmis nodot kalendāra tālāku attīstību lielākajam diasporas portālam ar visaugstāko uzticības kredītu - Latviesi.com. 

 

Šīs platformas mērķis, apkopojot un atspoguļojot pasākumu norisi, veicināt cittautiešu, Latvijas draugu un sadarbības partneru saliedētību ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām. Pilotprojektu laikā tika apkopoti pārsvarā kultūras notikumi, par tiem plaša interese bijusi no lietotājiem visā pasaulē, visvairāk no Vācijas, Lielbritānijas, ASV, Indijas, Igaunijas un Šveices.

 

Latviesi.com vadītājs Indulis Bērziņš: “Šis ir nākamais solis, lai turpinātu attīstīt jau daudzus gadus iesākto darbu pie vienotas notikumu datubāzes, kas būs pieejama ne tikai Latviesi.com, bet automātiski atjaunosies arī dauzās organizāciju un sadarbības partneru mājas lapās visā pasaulē, kā arī tiks tulkota angliski un automātiski atjaunosies portālā www.latvia.eu

 

Latvijas Institūta vadītāja Vita Timermane-Moora: “Veiksmīga ekonomikas, kultūras un politikas sasniegumu mijiedarbība ir pamatnosacījums Latvijas atpazīstamībai. Latvijas Institūta un Latviesi.com sadarbība  nodrošinās kvalitatīvu informācijas telpu Ar Latvijas vārdu pasaulē kopīgai starpnozaru plānošanai un publicitātei.” 

Latvijas Institūts darbojas kā starpsektorāla koordinējoša institūcija un nodrošina ekonomikas, politikas un kultūras sasniegumu mijiedarbību valsts tēla veidošanas perspektīvā

 

Latvijas Institūts un latviesi.com 2020. gadā apņemas piesaistīt vairāk sadarbības partneru un arī papildu finansējumu, lai platformu attīstītu un popularizētu ārpus Latvijas.  Attīstot datu apmaiņu, sarīkojumu rīkotāji būs droši, ka izveidojot savienojumu ar Latviesi.com vai pievienojot notikumu, viņa plānotie sarīkojumi vienmēr būs pieejami kopīgajā datubāzē, kā arī tiks sagrupēti pēc norises specifikas, valsts un citiem filtriem atbilstoši laika zonai, kurā atrodas vietnes apmeklētājs.

 

Partneriem būs dažādas iespējas pievienot savu sarīkojumu vienotajai diasporas datubāzei, piemēram, reģistrējoties un pievienojot notikumu caur Latviesi.com vai Kurpes.lv sistēmu, savukārt pasākumi, kas ievadīti Facebook.com, pēc attiecīgajiem filtriem var tikt automātiski iekļauti platformā. 

Aicinām visu nozaru pasākumu organizatorus, pievienoties jau esošajiem partneriem, kas savā mājas lapā ir integrējuši vienoto diasporas notikumu kalendāru un reģistrējušies kā pasākumu rīkotāji. Lai reģistrētos, nav nepieciešams būt uzņēmumam vai biedrībai, to iespējams darīt arī individuāli - populārās, klasiskās mūzikas pārstāvji, to menedžments, sportisti, zinātnieki, kas sniedz vieslekcijas ārpus Latvijas u.c.  Lai reģistrētos un ievietotu pasākumu, kas atomātiski parādīsies latvia.eu, latviesi.com, ĀM, LV 100 un citās partneru lapās,  spiediet šeit: https://ej.uz/arlatvijasvardupasaule 

 

Kalendārs: “Ar Latvijas vārdu pasaulē”

www.latvia.eu +  www.latviesi.com + www.kurp.es 

vairāk
Latvijas Institūts

08.01
2020
Latvijas Institūts aicina iesaistīties Latvijas ĀBECES radīšanā

Latvijas Institūts aicina iesaistīties Latvijas ĀBECES radīšanā

Latvijas Institūts gatavo savu jauno izdevumu 2020.gadam un aicina iesaistīties ikvienu Latvijas ĀBECES tapšanā, kurā 33 latviešu alfabēta burtos tiks iekļauta pamatinformācija par Latviju. Uzdevums – pie katra burta uzrakstīt vienu asociāciju vai paskaidrot vārdu, kādēļ tas nozīmīgs visai Latvijai. Piemēram, pie burta B – Baltijas ceļš vai pie burta R – Rīga vai Rīgas ainava, pie burta J – jūgendstils u.tml. Aicinām būt radošiem un radīt kopīgu Latvijas ĀBECI ārzemniekiem, ļaujot gan apgūt vārdus latviešu valodā, gan 33 vārdos izstāstīt par Latviju ! Lai popularizētu Latvijas vārdu, šis izdevums, tāpat kā citi LI izdevumi, bez maksas būs pieejams Latvijas starptautiskajos gadatirgos, konferencēs, tiks dāvināts sadarbības partneriem ārpus Latvijas, izmantots, uzņemot ārzemju viesus Latvijā u.c.


https://docs.google.com/forms/d/1Yn9fAbMlmXaYdTdNJyI447vsroVfBPDqXmyDvI3Oexw/edit

vairāk
ĀBECE

02.01
2020
Platforma "Ar Latvijas vārdu pasaulē" jeb "Latvian Events Abroad"

Platforma "Ar Latvijas vārdu pasaulē" jeb "Latvian Events Abroad"
Latvijas Institūts radījis vienotu kalendāru, kurā tiek apkopoti visi pasākumi, kas ar Latvijas vārdu notiek ārvalstīs. Lai šis kalendārs būtu pilnvērtīgs, mēs lūdzam Jūs sadarboties, izveidojot savas organizācijas profilu un ievietot koncertus, notikumus, pasākumus, kas notiks ārvalstīs 2020. gadā. 
 
Par platformu "Ar Latvijas vārdu pasaulē" jeb "Latvian Events Abroad"
 

Šīs platformas misija – veidot pārrobežu informācijas telpu “Ar Latvijas vārdu pasaulē” kopīgai starpnozaru aktivitāšu plānošanai un publicitātei sekojošos segmentos - KULTŪRA, SPORTS, EKONOMIKA, ZINĀTNE, IZGLĪTĪBA. Platformas mērķis - apkopot un atspoguļot visus ārpus Latvijas notiekošos publiskos starptautiskas un nacionālas (diaspora) nozīmes pasākumus ar Latvijas dalību. 

 

Pateicamies visiem, kas savus pasākumus iesūtīja, lai mēs varētu sagatavot bāzes plaformu. Lūdzam:

 

1.    Izveidot savu profilu, izmantojot šo linku: https://kurpes.lv/lv101

2.    Precizēt notikuma laikus, ja Jūsu rīkotais pasākums jau ir izveidots.

3.    Ja Jūsu pasākums vēl nav izveidots lūdzam to izveidot un norādīt arī pasākuma norises laiku un vietu.

 

Video pamācība atrodama šeit: https://www.youtube.com/watch?v=BxSncRWeV-c&feature=youtu.be 

 

Uzspiežot šeit varat apskatīt platformu - kalendāru iespējams integrēt arī Jūsu mājaslapā. 

 

Kalendāra lietošana un informācijas izvietošana, atspoguļošana ir bezmaksas. Kalendāru iespējams iegult arī izvietošanai caur baneri vai integrējot Jūsu mājas lapā pēc pieprasījuma, kā arī ja ir jautājumi, lūdzam sazināties: gustavs@kurp.es.

 

Platforma 2020.gadā attīstīsies, veidojot vienotu sadarbības un savstarpēji integrēsies ar Latviesi.com diasporas kalendāru, kas nozīmē, ka šo platformu plaši lietos un izmantos arī latvieši visā pasaulē, ne tikai mediji un plašais vēstniecību tīkls.
vairāk

28.11
2019
Norisinājusies 3. Latvijas ārējā tēla politikas koordinācijas padomes sēde

Norisinājusies 3. Latvijas ārējā tēla politikas koordinācijas padomes sēde

2019. gada 27. novembrī norisinājās 3. Latvijas ārējā tēla politikas koordinācijas padomes sēde, ko rīkoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

 

Ar ziņojumu par Latvijas Institūta darbību un tās turpmāko attīstību iepazīstināja Latvijas Institūta direktore Vita Timermane – Moora. Direktore akcentēja, ka Latvijas ārējo tēlu veido dažādas darbības jomas - ārpolitika un drošība, vēsture un kultūra, tūrisms, eksports un investīciju piesaiste, tādēļ jo īpaši svarīga ir koordinācija starpinstitucionālā līmenī.

 

Sanāksmes dalībnieki uzsvēra Latvijas ārējā tēla politikas koordinācijas padomes nozīmi un bija vienisprātis par nepieciešamību regulāri sasaukt Latvijas ārējā tēla politikas koordinācijas padomi, lai turpmāk saskaņotu koordinētu institūciju rīcību, ar mērķi nodrošināt vienotu ekonomikas, politikas, kultūras un zinātnes sasniegumu mijiedarbību valsts tēla veidošanas perspektīvā.

 

Sanāksmē tika pieņemta zināšanai Latvijas Institūta līdzšinējā iesaiste Latvijas tēla politikas veidošanā un īstenošanā.

 

3. Latvijas ārējā tēla politikas koordinācijas padomes sēdē piedalījās ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un ministrijas pārstāvji, kultūras ministrs Nauris Puntulis un ministrijas pārstāvji, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Ekonomikas ministrijas, Valsts prezidenta kancelejas, Valsts kancelejas, Ministru prezidenta biroja, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras,  Rīgas Tūrisma attīstības biroja, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Satiksmes ministrijas, Zemkopības ministrijas pārstāvji, kā arī DDB Latvija vadītājs Andris Rubīns un Latvijas Institūta direktore Vita Timermane – Moora.

 

Latvijas Ārējā tēla politikas koordinācijas padome tika nodibināta 2014. gadā ar mērķi nodrošināt saskaņotu valsts pārvaldes iestāžu un citu institūciju sadarbību sekmīgai Latvijas ārējā tēla veidošanai.

vairāk