05.04
2016
Prezentācija par Latviju arī franču un krievu valodās

Prezentācija par Latviju arī franču un krievu valodās

Latvijas Institūta pieejamo pakalpojumu klāstā ir izveidotas jaunas prezentācijas ar svarīgākajiem faktiem par Latviju krievu un franču valodās. “Узнай Латвию!”, “La Lettonie. Apprenez à la connaître !”  jeb “Latvija. Iepazīsti to!” ir vispārēja prezentācija par Latviju, īss kopsavilkums par Latvijas svarīgiem sociāliem, ekonomiskiem, vēsturiskiem un kultūras aspektiem. Prezentācija ir pieejama arī angļu valodā, to iespējams iegūt brīvai izplatīšanai un izmantojama tematiskās valsti prezentējošās Eiropas un pasaules līmeņa ekspozīcijās un izstādēs, kā arī starptautiskās valsts un privātā sektora organizētās konferencēs un pasākumos valstī un ārpus tās.

Drīzumā prezentācija būs pieejama ķīniešu valodā, kā arī citās valodās.

Prezentāciju iespējams apskatīt un lejuplādēt mūsu portāla www.li.lv sadaļā “Pakalpojumi” un informatīvajā portālā www.latvia.eu.

vairāk

29.03
2016
LI pārstāvji ar Ventspils Augstskolas studentiem diskutēs par Latvijas popularizēšanu ārvalstīs

LI pārstāvji ar Ventspils Augstskolas studentiem diskutēs par Latvijas popularizēšanu ārvalstīs

Latvijas Institūta (LI) pārstāvji direktores Aivas Rozenbergas vadībā trešdien, 30. martā dosies darba vizītē uz Ventspili, lai piedalītos diskusijā ar Ventspils Augstskolas studentiem, apmeklētu Ventspils Starptautisko rakstnieku un tulkotāju māju un piedalītos 2. Latvijas Pasākumu forumā.

Ventspils Augstskolā paredzēta pirmā no vairākām LI diskusijām par Latvijas popularizēšanu ārvalstīs ar Latvijas augstskolu studentiem, kas jau atgriezušies no studijām un kas vēl tikai plāno doties apmaiņas studijās ārvalstīs. LI iecerējis nākotnē piedāvāt jaunu prezentācijas rīku komplektu apmaiņas studentiem no Latvijas, kas viņiem palīdzētu stāstīt par Latviju, izmantojot vienotu vēstījumu. Diskusijās ar dažādu Latvijas augstskolu studentiem paredzēts apkopot studentu idejas, kādam šim jaunajam pakalpojumam vajadzētu būt, lai tas būtu pēc iespējas noderīgāks studentiem, kuriem dodoties studēt ārpus Latvijas nereti nākas publiski prezentēt savu valsti.

Ventspils Starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā paredzēts satikties ar tās direktori Andru Konsti un pārrunāt sadarbību Latvijas literatūras atpazīstamības veicināšanā, savukārt Latvijas Pasākumu forumā LI direktore Aiva Rozenberga vadīs diskusiju “Latvijas lielie pasākumu 2017.-2018.”. Tajā piedalīsies arī Kultūras ministrijas LV100 biroja starptautisko projektu vadītāja Leonarda Ķestere, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte, Rīgas tūrisma attīstības biroja, Eiropas koru olimpiādes un Nāciju Grand Prix projektu vadītāja Diāna Čivle un nodibinājuma “Rīgas Tūrisma Attīstības Biedrība” projektu koordinatore Gundega Cekule.

LI darbības mērķis ir veicināt Latvijas pozitīvu starptautisku atpazīstamību, veidojot konkurētspējīgu valsts identitāti. LI izplata informāciju un sagatavo drukātus, audiovizuālus un interaktīvus informatīvus materiālus par Latviju, kā arī organizē Latvijas popularizēšanas pasākumus Latvijā un ārvalstīs. Visi LI produkti ir brīvi pieejami ikvienam valsts iedzīvotājam reprezentatīviem mērķiem.

Mediju kontaktiem: Kaspars Rūklis, LI sabiedrisko attiecību speciālists, tālr.: 67503653, 29405048; e-pasts: Kaspars.Ruklis@li.lv

vairāk

24.02
2016
Latvijas Institūta brošūru sēriju nominē grāmatu balvai “Zelta Ābele 2015”

Latvijas Institūta brošūru sēriju nominē grāmatu balvai “Zelta Ābele 2015”

Ikgadējā grāmatu mākslas konkursa žūrija izvirzījusi Latvijas Institūta (LI) brošūru sēriju „Informatīvie materiāli par Latviju svešvalodās” balvai “Zelta ābele 2015”.

 

Sērijas septiņas brošūras angļu valodā sniedz ieskatu dažādos Latvijas dzīves aspektos – nācijas veidošanās vēsturē (From Tribe to Nation: A Brief History of Latvia), apģērbā (Dress Code: Latvian), ēšanas un gatavošanas tradīcijās (From Peasant to Pleasant: The Cuisine of Latvia), kultūrā (Culture: The Key to Latvia), galvaspilsētas dzīvē (The Many Faces of Riga), dzīvesveidā, kas cieši savīts ar norisēm dabā (Sunny Days & Frozen Bays: Nature in Latvia) un mūsdienu Latvijas valsts dzīvē (Latvia Today).

 

“LI mērķis, veidojot brošūras, ir bijis radīt vizuāli patīkamus un saturiski viegli uztveramus informatīvos materiālus par Latviju. Esam centušies informāciju pasniegt ar nelielu pašironijas un humora devu, ieintriģējot lasītājus un mudinot pašiem meklēt un uzzināt vairāk par mūsu valsti, tradīcijām, kultūru un cilvēkiem,” stāsta LI informatīvo projektu koordinatore Sandra Īriste.

 

Brošūru dizainu veidojusi Rhino Dizaina aģentūra, materiāli iespiesti tipogrāfijās Talsu tipogrāfija un Veiters Korporācija. Savukārt tekstus radījuši LI darbinieki kopā ar dažādu jomu ekspertiem.

 

Balvai nominētās grāmatas būs pieejamas publikas apskatei

-Latvijas Grāmatu izstādē Ķīpsalā no 26. līdz 28.februārim

-Grāmatu namā Valters un Rapa no 1. līdz 15.martam,

-Rīgas Centrālajā bibliotēkā no 14. līdz 27.aprīlim,

-Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, 5.stāvā, no š.g. 2.aprīļa līdz 2017.gada 1.aprīlim

Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkā no 27.marta līdz 20.maijam.

 

Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti svinīgajā ceremonijā š.g. 31.martā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

 

Grāmatu mākslas konkurss “Zelta Ābele” notiek jau 23.reizi, un šogad konkursā 42 izdevēji pieteikuši kopumā 101 grāmatu deviņās kategorijās. Balvai nominētas 43 grāmatas, savukārt balva par mūža ieguldījumu grāmatniecībā piešķirta redaktorei Ligitai Bīberei.

vairāk

19.01
2016
Latvijas Institūts valsts oficiālajā Facebook lapā ir sagatavojis digitālo risinājumu "Barikādes"

Latvijas Institūts valsts oficiālajā Facebook lapā ir sagatavojis digitālo risinājumu "Barikādes"

Godinot Barikāžu 25. gadadienu, Latvijas Institūts (LI) valsts oficiālajā Facebook lapā „If you like Latvia, Latvia likes you” ir sagatavojis digitālo risinājumu "Barikādes", lai ārzemju auditorija vairāk uzzinātu par 25 gadus senajiem janvāra notikumiem un sajustu tā laika atmosfēru, drosmi un saliedētību! 

 

Latvijas oficiālajai Facebook lapai „If you like Latvia, Latvia likes you” ik dienu seko teju 95 000 cilvēku no visas pasaules. Lapa ir unikāls projekts valsts atpazīstamības veicināšanai sociālajos tīklos, ko uztur LI.

 

Vēsturiski fakti un materiāli par Barikādēm ir publicēti arī Latvijas oficiālajā portālā www.Latvia.eu. 

LI aicina visus Latvijas iedzīvotājus iesaistīties ārzemnieku informēšanā par Barikāžu notikumiem.

 

Digitālo risinājumu „Barikādes” LI radījis sadarbībā ar aģentūru „CUBE”.

 

 

vairāk