06.05
2016
Latvijas Institūts Eiropas dienā rīko “Latvijas stāstu darbnīcu” ārzemju studentiem

Latvijas Institūts Eiropas dienā rīko “Latvijas stāstu darbnīcu” ārzemju studentiem

Eiropas dienā, 9. maijā Latvijas Institūtā (LI) uz “Latvijas stāstu darbnīcu” pulcēsies dažādās Latvijas augstskolās studējošie ārvalstu studenti. Pasākumā plānots ar jauniešiem pārrunāt Latvijas aktualitātes, kā arī uzklausīt to, kā Latviju redz viņi, un ko par to plāno stāstīt, atgriežoties mājās. Pasākums iekļauts Radošās darbības nedēļas “Radi! 2016” programmā.

“Latvijas stāstu darbnīcā” piedalīties aicināti ārzemju jaunieši, kuri šajā semestrī kādā no apmaiņas programmām studē vai strādā praksi Latvijā. Šāda formāta pasākumus Latvijā dzīvojošajiem apmaiņas studentiem LI plāno rīkot arī turpmāk, jo viņi pēc šeit pavadītā laika bieži kļūst par Latvijas draugiem un atbalstītājiem uz visu mūžu.

Tikšanās laikā LI direktore Aiva Rozenberga iepazīstinās studentus ar tiem vēstījumiem, kurus par Latviju ārvalstu auditorijām vēlas nodot Latvijas Institūts, bet pasākuma otrajā daļā jauniešiem būs iespēja dalīties ar saviem stāstiem par Latviju LI sabiedrisko attiecību speciālista Kaspara Rūkļa vadībā.

“Latvijas stāstu darbnīca” ir jauna LI komunikācijas programma apmaiņas studentiem, kuri studē Latvijā un Latvijas studentiem, kuri dodas studēt uz ārzemēm. Tās mērķis ir uzrunāt ārvalstu auditorijas par Latvijai svarīgiem jautājumiem, kā arī popularizēt Latvijas starptautisko atpazīstamību, un iespējas apceļot, mācīties, dzīvot, strādāt un investēt Latvijā.

Līdz šim “Latvijas stāstu darbnīcas” jau notikušas Ventspils Augstskolā un Vidzemes Augstskolā, bet tuvākajā laikā plānotas arī Liepājas Universitātē un Latvijas Universitātē. Latvijā studējošajiem ārzemju jauniešiem “Latvijas stāstu darbnīca” tiek pasniegta ar nosaukumu “Stories of Latvia”.

vairāk

05.05
2016
Baltā galdauta svētkus plaši atzīmē latvieši visā pasaulē

Baltā galdauta svētkus plaši atzīmē latvieši visā pasaulē

Atsaucoties Latvijas Institūta (LI) un Latvijas Simtgades biroja aicinājumam, šogad 4. maijā pirmos Baltā galdauta svētkus plaši svinēja Latvijas valstspiederīgie gan Latvijā, gan arī visā plašajā pasaulē. Ārpus Latvijas tos lielākos un mazākos pasākumos pie balti klātiem galdiem atzīmēja Vācijā, Beļģijā, Luksemburgā, Francijā, Lielbritānijā, Īrijā, Ukrainā, Gruzijā, ASV, Kanādā, Filipīnās, Austrālijā un daudzviet citur.

 

“Mēs 4. maijā cieši sekojām līdzi cilvēku ierakstiem sociālajos tīklos, un mūs patīkami pārsteidza vēriens, ar kādu Baltā galdauta svētkus bija sarīkojuši cilvēki tepat Latvijā, un arī citur. Svētkus rīkoja gan pašvaldības, gan kori un deju ansambļi, gan stipro skrējiena dalībnieki, gan vēstniecības, gan latviešu biedrības, gan vienkārši kaimiņi. Mani īpaši aizkustināja kāda kundze, kas bija saorganizējusi visus savus daudzstāvu mājas kaimiņus pagalma svinībām šajā dienā, jo tas vislabāk raksturo šo svētku būtību,” saka Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga.

 

Lielā cilvēku atsaucība ļauj pamatoti domāt, ka šī jaunā tradīcija Latvijas Neatkarības dienas atzīmēšanai iedzīvosies un Baltā galdauta svētki tiks atzīmēti arī turpmāk. Kā atzīst daudzi svētku rīkotāji, tā ir bijusi ne tikai iespēja pateikt “paldies” tiem, kas 1990. gada 4. maijā nobalsoja par neatkarības atjaunošanu, bet arī lieliska iespēja svinīgākos apstākļos satikties un tuvāk iepazīties ar kaimiņiem.

 

Lai mudinātu latviešus visā pasaulē svinēt 4. maiju, LI 2. maijā rīkoja Baltā galdauta svētkus saviem Doma laukuma kaimiņiem, uz kuriem bija kopā pulcējušies ap 70 cilvēkiem, kas dzīvo vai strādā tuvākajā apkaimē.

 

LI ir apkopojis daļu sociālo tīklu ierakstu ar tēmturiem #mans4maijs un #BaltaisGaldauts Storify platformā: https://storify.com/LatviaInstitute/balta-galdauta-svetki-2016

vairāk

02.05
2016
Latvijas Institūta Baltā galdauta svētki pulcē Doma laukuma kaimiņus

Latvijas Institūta Baltā galdauta svētki pulcē Doma laukuma kaimiņus

Par godu 4. maijam, Latvijas Institūts (LI) šodien rīkoja Baltā galdauta svētkus saviem Doma laukuma kaimiņiem, uz kuriem bija kopā pulcējušies ap 70 cilvēkiem, kas dzīvo vai strādā tuvākajā apkaimē. Ar šiem pagalma svētkiem LI vēlas mudināt latviešus visā pasaulē Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4.maijā iedzīvināt jaunu Baltā galdauta svētku tradīciju.

Pasākumā tika atklāts mākslinieka Māra Bišofa īpaši Baltā galdauta svētkiem veidots zīmējums, uzstājās dziedātājs Normunds Ķietis un folkloras kopa “Talsi”. Kaimiņi pie balti klāta galda mielojās ar kliņģeri, kurš bija veidots kā skaitlis 138, tādējādi simbolizējot “paldies” tiem 138 Augstākās Padomes deputātiem, kuri 1990. gada 4. maijā nobalsoja par Latvijas neatkarības atjaunošanu.

Augstu laimi Latvijai uzsauca pārstāvji no Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, Latvijas Radio, portāla Latvieši.com, Ārlietu ministrijas, muzeja “Rīgas Birža”, viesnīcas “Gūtenbergs”, kā arī citi viesi.

LI direktore Aiva Rozenberga pasākumā uzrunājot kaimiņus teica: “Es gribētu, lai Baltā galdauta svētku tradīcijā ieviestos “paldies” teikšanas rituāls, lai mēs katrs, ap galdu sēžot, pasacītu savu lielo “paldies” saviem senčiem, savai ģimenei, draugiem, radiem, kaimiņiem un uzsauktu augstu laimi Latvijai. Tie ir svētki, kuros mēs varam pateikt paldies visiem 138 “par” brīvību balsojušajiem deputātiem 4. maijā un stiprināt to neredzamo nabas saiti, kas mūs visus pasaulē vieno ar Latviju.”

LI piedāvā arī dažas idejas aktivitātēm Baltā galdauta svētkos: galda klāšana un izrotāšana, nākotnes plānu kalšana, dziedāšana, dejošana, gavilēšana, iešana rotaļās, senu vecmāmiņas recepšu izmēģināšana, kopīga puķu stādīšana un sportisku sacensību rīkošana ar kaimiņiem.

LI sadarbībā ar portālu “Delfi” aicina arī citus Baltā galdauta svētku rīkotājus, īpaši ārpus Latvijas, iemūžināt savus svētkus fotogrāfijās un dalīties ar tām sociālajos tīklos Facebook, Twitter, Instagram, Flickr, YouTube, Draugiem.lv un citos, izmantojot tēmturus #mans4maijs un #BaltaisGaldauts. Interesantākās fotogrāfijas “Delfi” plāno publicēt atsevišķā Baltā galdauta svētkiem veltītā sadaļā portālā www.delfi.lv.

 

Īsi video fragmenti no LI Baltā galdauta svētkiem ir skatāmi Facebook profilā Kaut kas mīļš no Latvijas.

 

Attēli no LI Baltā galdauta svētkiem: https://www.flickr.com/photos/140654936@N05/albums/72157665484033324

vairāk

27.04
2016
Latvijas Institūts aicina Doma laukuma kaimiņus uz Baltā galdauta svētkiem

Latvijas Institūts aicina Doma laukuma kaimiņus uz Baltā galdauta svētkiem

Latvijas Institūts (LI) aicina savus Doma laukuma kaimiņus – pārstāvjus no uzņēmumiem un organizācijām, kas strādā Doma laukuma apkaimē Vecrīgā – uz Baltā galdauta svētkiem, kas notiks pirmdien, 2. maijā no 11:00 līdz 12:30 Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas iekšpagalmā, Pils ielā 20. Ar šo pasākumu LI vēlas mudināt latviešus visā pasaulē līdz Latvijas simtgadei Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4.maijā iedzīvināt jaunu Baltā galdauta svētku tradīciju.

LI rīkotajos svētkos paredzēts sapulcēties pie balti klāta galda, savstarpēji iepazīties, teikt svētku novēlējumus Latvijai, nodziedāt kādu dziesmu, kā arī mieloties ar kādā Latvijas mazpilsētā ceptu kliņģeri. Īpašu pārsteigumu par godu LI Baltā galdauta svētkiem ir apsolījis karikatūrists Māris Bišofs, dziedātājs Normunds Ķietis un folkloras kopa “Talsi”.

Latvijas simtgades birojs ir aicinājis latviešus Latvijā un ārzemēs atzīmēt 4. maiju ar savu ģimeni, draugiem un kaimiņiem, nosvinēt to, ka Latvijai ir pašai sava valsts un pārrunāt, ko visi kopā vēlamies Latvijai uzdāvināt simtajā dzimšanas dienā. Atsaucoties šim aicinājumam, LI rīko svētkus saviem kaimiņiem, lai pēc tam par tiem pastāstītu latviešiem ārzemēs un rosinātu viņus svinēt 4. maiju, lai kurā pasaules malā viņi atrastos.

LI sadarbībā ar portālu “Delfi” aicina arī citus Baltā galdauta svētku rīkotājus, īpaši ārpus Latvijas, iemūžināt savus svētkus fotogrāfijās un dalīties ar tām sociālajos tīklos Facebook, Twitter, Instagram, Flickr, YouTube, Draugiem.lv un citos, izmantojot tēmturus #mans4maijs un #BaltaisGaldauts. Interesantākās fotogrāfijas “Delfi” plāno publicēt atsevišķā Baltā galdauta svētkiem veltītā sadaļā portālā www.delfi.lv.

 

Vairāk informācijas par Baltā galdauta svētku ideju: www.lv100.lv

vairāk