01.08
2016
Latvijas Institūts piedāvā iespēju nosūtīt #GribuTeviAtpakaļ pastkarti

Latvijas Institūts piedāvā iespēju nosūtīt  #GribuTeviAtpakaļ pastkarti

Latvijas Institūts (LI) sadarbībā ar mākslinieku Egilu Medni ir radījis elektronisku pastkaršu sēriju sociālajai kustībai #GribuTeviAtpakaļ. Pastkarti ar savu vēstījumu LI mājas lapā www.li.lv ikvienam ir iespēja nosūtīt saviem emigrējušajiem tuviniekiem un draugiem.

Pirms pusotras nedēļas LI uzsāka sociālu kustību ar mērķi emocionāli uzrunāt no Latvijas aizbraukušos cilvēkus, vienkāršā veidā viņiem atgādinot: jūs esat mums svarīgi, un Latvija vienmēr būs jūsu mājas. LI uzskata, ka ir pienācis laiks skaidri pateikt, ka vēlamies redzēt mūsu tautiešus atgriežamies Latvijā—tad, kad viņi tam būs gatavi—bet pagaidām uzturēt ciešākas saites ar Latviju.

LI ir saņēmis daudzus ierosinājumus gan no privātā, gan valsts, gan nevalstiskā sektora, kas liecina, ka sabiedrība šādu ideju atbalsta un ir gatava piedalīties. Sociālajā kustībā iesaistījušies uzņēmumi, kuri piedāvā darbavietas, Valsts kanceleja, kura aktualizējusi Facebook aplikāciju ar praktiskiem padomiem par atgriešanos Latvijā, kā arī vairākas nevalstiskas organizācijas, kas vēlas rīkot pasākumus, lai popularizētu stāstus par tiem, kas jau atgriezušies Latvijā.

Kustībā #GribuTeviAtpakaļ tiek aicināts iesaistīties katrs interesents personīgi, LI tikai piedāvā rīkus un kanālus vēstījuma izplatīšanai. Ja vēlaties pievienoties, sekojiet informācijai LI Facebook kontā “Kaut kas mīļš no Latvijas” un mājas lapā www.li.lv vai sūtiet pastkastes, paši savus personīgos video, audio vai teksta vēstījumus sev tuvajiem cilvēkiem, pievienojot tēmturi #GribuTeviAtpakaļ.

 

Pastkartes sūtīšanas formu Tu atradīsi šeit (kolekcija tiks papildināta)

 

Attēls: Sociālās kustības #GribuTevi atpakaļ pastkarte, mākslinieks Egils Mednis

vairāk

21.07
2016
Latvijas Institūts sāk sociālu kustību #GribuTeviAtpakaļ

Latvijas Institūts sāk sociālu kustību #GribuTeviAtpakaļ

Latvijas Institūts (LI) 21.jūlijā aizsāk sociālu kustību #GribuTeviAtpakaļ – aicinām Latvijas iedzīvotājus ar personīgu un emocionālu vēstījumu uzrunāt emigrējušos tuviniekus un draugus: jūs esat mums svarīgi, un Latvija vienmēr būs jūsu mājas.

LI direktore Aiva Rozenberga: “Mēs, Latvijas cilvēki, esam saistīti vienotā sociālā asinsritē, un šajos nemierīgajos laikos mums vienam par otru, par savējiem, ir jārūpējas. Ir pienācis laiks skaidri pateikt, ka gribam redzēt mūsu tautiešus atgriežamies Latvijā – tad, kad viņi tam būs gatavi. Pagaidām – kaut vai tikai uz vasaras brīvdienām, Dziesmusvētkiem vai Latvijas simtgades svinībām.”

“Mēs ceram, ka šī LI iniciatīva patiesi taps par sociālu kustību, iekustinot lielākus procesus sabiedrībā un mudinās mūs visus soli pa solim veidot tādu Latviju, kādā mums pašiem patiktu dzīvot un kurā aizbraucēji gribētu atgriezties.”

Kustībā #GribuTeviAtpakaļ tiek aicināts iesaistīties katrs interesents personīgi, LI tikai piedāvā rīkus un kanālus vēstījuma izplatīšanai. Ja vēlaties pievienoties, sekojiet informācijai LI Facebook kontā “Kaut kas mīļš no Latvijas” un mājas lapā www.li.lv vai sūtiet paši savus personīgos video, audio vai tekstuālos vēstījumus sev tuvajiem cilvēkiem, pievienojot tēmturi #GribuTeviAtpakaļ.

 

Vairāk informācijas sadaļā #GribuTeviAtpakaļ

 

LI direktores Aivas Rozenbergas video aicinājums: https://www.facebook.com/kautkasmilsnoLatvijas/ un https://youtu.be/o4LUXhkenMI
Sociālās kustības #GribuTeviAtpakaļ video aicinājums: https://youtu.be/qLLp3DaSsp8

 

Intervija ar Aivu Rozenbergu Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas Rīta panorāmā

 

vairāk

04.07
2016
Atsauciet atmiņā svētku noskaņu ar Līgo videostāstiem

Atsauciet atmiņā svētku noskaņu ar Līgo videostāstiem

Lai parādītu pasaulei, cik labi latvieši līdz mūsdienām ir saglabājuši vasaras saulgriežu svinēšanas tradīcijas, Latvijas Institūts sadarbībā ar LSM.lv jūnijā rīkoja “Līgo videostāstu medības”, aicinot visus, kam pieejama videokamera vai viedtālrunis, iemūžināt un parādīt savas Jāņu svinēšanas tradīcijas. Kopā konkursam tika iesniegti 16 videostāsti. Atsevišķus darbus Latvijas Institūts plāno izmantot stāstot par Latvijas tradīcijām ārvalstīs.

Konkursa žūrijas komisija nolēma piešķirt vienu veicināšanas balvu Artūram Lūriņam, kurš savā video bija emocionāli attēlojis svētku noskaņu, kādai latviešu ģimenei gatavojoties Jāņiem. Citas balvas žūrijas komisija nolēma nepiešķirt, jo daudzi no konkursa darbiem diemžēl neatbilda vienam vai vairākiem nolikumā noteiktajiem tehniskajiem kritērijiem. Tomēr komisija nolēma dot iespēju arī plašākai sabiedrībai iepazīties ar visiem iesniegtajiem darbiem. Aicinām tos skatīt LSM.lv vai Latvijas Institūta uzturētajā Facebook profilā “Kaut kas mīļš no Latvijas”.

Lai gan konkurss ir noslēdzies un Jāņi šogad pagājuši, aicinām arī citus, kam izdevies iemūžināt latviešu Jāņu svinēšanas tradīcijas un kuri tās vēlētos parādīt citiem, ar saviem video dalīties uz Facebook profila “Kaut kas mīļš no Latvijas” sienas, pievienojot ierakstam tēmturi #LīgoLīgo.

Līgo videostāstu medībās iesniegtie darbi:

Iesniedzējs

Nosaukums

Hronometrāža

Druvienas cilts

Sajūtu video

2:54

Daina Zalāne

Pūdeles celšana Jāņos Brīvniekos 2016

2:58

Latviešu biedrība Beļģijā

Svinam Jāņus Briselē 2016

1:52

Artūrs Lūriņš

Gatavojoties Līgo

1:58

Dārta Smaine

Līgo diena

0:55

Madis Krūze

Jāņa rīta saullēkts

5:51

Madis Krūze

Sauli gaidot

4:41

Madis Krūze

Jāņu nakts rituāli

6:26

Kārlis Rozenbergs

Priecīgus Līgo!

0:32

Madis Krūze

Jāņuguns ozolā

5:06

Madis Krūze

Pēc saules rieta

3:50

Madis Krūze

Jāņugunskurs

4:50

Madis Krūze

Rituālā uguns

5:15

Madis Krūze

Jāņu vainagi

2:05

Dzīvotprieks.lv

Sētas aizsardzībai

6:10

Dzīvotprieks.lv

Pirts

2:05

 

LSM.lv http://www.lsm.lv/lv/raksts/izklaide/dzive/atsauciet-atmina-svetku-noskanu-ar-ligo-videostastiem.a190506/

KKMNL: https://www.facebook.com/kautkasmilsnoLatvijas/posts_to_page/

 

Foto: Ina Lazdiņa

vairāk

10.06
2016
Jauni prezentācijas "Latvia. Get to know it!" tulkojumi

Jauni prezentācijas

Latvijas Institūts ir sagatavojis trīs jaunus prezentācijas "Latvia. Get to know it!" tulkojumus. Prezentācija tagad ir pieejama arī spāņu, itāļu un Brazīlijas portugāļu (īpaši tiem, kas dosies uz 2016.gada Vasaras Olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro) valodās. Tās pieejamas brīvai izplatīšanai un izmantojamas tematiskās valsti prezentējošās Eiropas un pasaules līmeņa ekspozīcijās un izstādēs, kā arī starptautiskās valsts un privātā sektora organizētās konferencēs un pasākumos valstī un ārpus tās.

vairāk