08.05
2017
4. maijā Latvija aktīvi izskrieta pasaulē

4. maijā Latvija aktīvi izskrieta pasaulē

Par godu 4. maijam, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienai, Latvija izskrieta vai izstaigāta Hāgā, Frankfurtē, Oslo, Parīzē, Seulā, Reikjavīkā, Londonā, Dublinā un Čikāgā, bet Brīvības bulvāra svētkos Liepu alejā pie Ministru kabineta kartes vai aplikāciju, lai veiktu ap 3 km garo #izskrienLatviju ceļu Rīgā, saņēma un izmantoja vairāk nekā 600 cilvēku.

Lai veicinātu Latvijas atpazīstamību pasaulē un kopīgi sagaidītu Latvijas simtgadi, Latvijas Institūts kopā ar biedrību “VSK Noskrien” aicina tautiešus un Latvijas draugus iesaistīties akcijā “Izskrien Latviju pasaulē”. Aicinājums ir ikvienam aktīvam skrējējam vai gājējam izskriet, iziet, izbraukt ar riteni vai arī pat izpeldēt Latvijas kontūru un izmantot savas iecienītās aplikācijas, lai pēc tam ar rezultātu dalītos sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #izskrienLatviju. Šādā veidā par Latvijas vēstnieku var kļūt ikkatrs. Nav nekādas noteiktas kilometrāžas, šo kontūru var izskriet kaut vai piemājas parkā. Galvenais – dalīties, lietot tēmturi #izskrienLatviju un pastāstīt par to visiem, kas būtu gatavi izskriet Latviju pasaulē.

Jāuzsver, ka ar 4. maija svētkiem nekas nebeidzas – aktīvi turpinās visdažādāko maršrutu Latvijas kontūras veidolā aktīva veidošana un skrējēji/gājēji gatavojas startam ne tikai dažādās Eiropas valstīs, bet arī tādās tālās zemēs kā Uzbekistāna, Jaunzēlande un Maķedonija. Jūnijā šo akciju uz Stokholmu īpašā skriešanas kruīzā vedīs taku skrējēju apvienība “Stirnu buks”. Līdz šim sagatavotos maršrutus var skatīt šeit: http://latvia.eu/news/jog-latvia-world

vairāk

27.04
2017
Izskrien Latviju 4.maijā Rīgas ielās

Izskrien Latviju  4.maijā Rīgas ielās

4.maijā no plkst.12:00 līdz 18:00 Liepu alejā pie Ministru kabineta tiks svinēti Brīvības bulvāra svētki par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai un Eiropas dienai 9.maijā. 

 

Svinot svētkus, Liepu alejā atradīsies Latvijas institūta "Izskrien Latviju" punkts, kurā ikkatrs varēs iegūt Latvijas karti un ar to rokās izskriet, iziet, izsoļot 2,8 km garumā Latvijas kontūru. 

 

Latvijas institūts aicina svinēt svētkus un dalīties ar ziņu savos iecienītākajos sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #izskrienLatviju #LV100 #mans4maijs

 

Latvijas institūta un VSK Noskrien līdz šim sagatavotās kartes un maršrutus var apskatīt šeit

 

 

 

vairāk

18.04
2017
Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga piedalās starptautiskā tūrisma konferencē Uzbekistānā

Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga piedalās starptautiskā tūrisma konferencē Uzbekistānā

10. aprīlī Uzbekistānā, Karakalpakstānas reģiona galvaspilsētā Nukusā norisinājās starptautiska konference, veltīta tūrisma ilgtspējīgai attīstībai Karakalpakstānas reģionā. Konferencē piedalījās arī Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga, kura klātesošajiem izklāstīja Latvijas pieredzi valsts popularizēšanas nodrošināšanā, iepazīstināja ar valsts 100-gadei veltīto pasākumu gatavošanu un ar to saistītajiem valsts popularizēšanas pasākumiem, kā arī ar 100-gadei veltītā logotipa izstrādi un aprakstu.

 

Tūrisma kā ekonomikas virziena attīstībai Uzbekistānā tiek pievērsta pastiprināta uzmanība – tiek pieņemti lēmumi un rīkojumi, tomēr tiek atzīts, ka kvalitatīvai nozares attīstībai nepieciešama citu valstu pieredzes iepazīšana. Konferences noslēguma sadaļā dalībnieki dalījās diskusiju paneļos, lai apspriestu juridiskās bāzes veidošanas nianses, izskatītu praktiskus piemērus tūristu piesaistes veicināšanai, ekotūrisma attīstību. Aiva Rozenberga vadīja diskusiju paneli par Karakalpakstānas reģiona zīmološanas attīstīšanu.

 

Konferenci organizēja UNESCO Taškentas birojs sadarbībā ar Uzbekistānas parlamenta Olij Mažlis augšpalātas – Senāta atbalstu. Pasākumā piedalījās vairāki senatori, Uzbekistānas Valsts tūrisma aģentūras, Kultūras ministrijas, citu ar tūrisma industrijas attīstību saistītu organizāciju pārstāvji, arī ANO Starptautiskās Tūrisma organizācijas pārstāvji.

vairāk

10.04
2017
Akcija “Izskrien Latviju pasaulē” vēršas plašumā

Akcija “Izskrien Latviju pasaulē” vēršas plašumā

Nedēļas nogalē Latvija ir izskrieta Tartu, ir izsludināts ne tikai skrējiens, bet arī nūjojiens Frankfurtē, un pie maršrutu izstrādes ķērušies latviešu jaunieši Bostonā. Jūnijā šo akciju uz Stokholmu īpašā skriešanas kruīzā vedīs taku skrējēju apvienība “Stirnu buks”, bet 4.maijā Latviju Čikāgā izskries Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis un Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga.

 

Lai veicinātu Latvijas atpazīstamību pasaulē un kopīgi sagaidītu Latvijas simtgadi, Latvijas Institūts kopā ar biedrību “VSK Noskrien” aicina tautiešus un Latvijas draugus iesaistīties akcijā “Izskrien Latviju pasaulē”. Aicinājums ir ikvienam aktīvam skrējējam vai gājējam izskriet, iziet, izbraukt ar riteni vai arī pat izpeldēt Latvijas kontūru un izmantot savas iecienītās aplikācijas, lai pēc tam ar rezultātu dalītos sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #izskrienLatviju.

 

Biedrība “VSK Noskrien” ir sagatavojusi skriešanas maršrutus vairākās pasaules pilsētās un lielpilsētās, esat laipni lūgti tos izmantot vai arī izveidot paši savus. Šādā veidā par Latvijas vēstnieku var kļūt ikkatrs. Nav nekādas noteiktas kilometrāžas, šo kontūru var izskriet kaut vai piemājas parkā. Galvenais – dalīties, lietot tēmturi #izskrienLatviju un pastāstīt par to visiem, kas būtu gatavi izskriet Latviju pasaulē.

 

Skatiet akcijas video.

 

Līdz šim sagatavotie maršruti atrodami šeit.

vairāk